Ambasador nagrodził nauczycieli

Aktualności

W piątek 22 lutego uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach uroczyście obchodzili setną rocznicę od dnia śmierci wybitnej poetki, patronki szkoły, Łesi Ukrainki (Łarysy Kosacz-Kwitky). Na uroczystą akademię poświęconą pamięci poetki do szkoły przybyli przedstawiciele władz miasta, powiatu i województwa. Przyszli także sympatycy szkoły. Honorowym gościem święta był Konsul Generalny Ukrainy w Polsce p. Miron Janków z małżonką Lubomirą.

IMG_1430

Oddając hołd swojej sławnej patronce uczniowie przygotowali program artystyczny, na który złożyły się występy szkolnych zespołów artystycznych oraz, co było pewną niespodzianką, chóru nauczycielskiego.

Miłym akcentem bartoszyckiej uroczystości było wręczenie przez pana Konsula w imieniu Ambasadora Ukrainy w RP dyplomów honorowych oraz specjalnego wydania „Kobziarza” Tarasa Szewczenki siedmiu wyróżniającym się nauczycielom języka ukraińskiego województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wręczając dyplomy Konsul podkreślił, że są one jednocześnie szczególnym podziękowaniem za pracę w szkole oraz prace społeczne na rzecz środowiska.

Z naszego miasta i gminy dyplomy otrzymali p. Nadzieja Ortyńska z Kandyt i p. Bohdan Tchórz z Górowa Iławeckiego.

Autor: Bohdan Tchórz

[nggallery id=5]

 

Dodaj komentarz