Ruszyły turnieje tenisa stołowego

Aktualności

W ubiegłą sobotę 2 marca 2013 r. w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim odbył się pierwszy Turniej z cyklu Grand Prix Amatorów w tenisie stołowym. Turnieje są organizowane przez Urząd Miasta w Górowie Iławeckim, Gimnazjum nr 1, Szkołę Podstawową nr 2 oraz MGS Bałga. Mają one na celu propagowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzację tenisa stołowego wśród młodszych i starszych.

img_0347
Niespodzianką dla wszystkich uczestniczących w Turnieju amatorów był  mecz IV ligi tenisa stołowego pomiędzy drużynami z Lubawy oraz Górowa Iławeckiego. Wielu z kibiców mogło pierwszy raz obejrzeć zawody ligowe w tej dyscyplinie sportu. Wicelider z Lubawy wygrał mecz z gospodarzami 15:3 ale kibice mogli obejrzeć szereg wyrównanych i pasjonujących gier.
W Grand Prix ogółem udział wzięło 55 osób, nie tylko z miasta i gminy Górowo Iławeckie, ale także, co niezmiernie cieszy – również i z Bartoszyc. Dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych, zaś młodzież i dorośli mogli sprawdzić swoje umiejętności w kategorii open.
Dodatkową konkurencją był turniej z udziałem zawodników posiadających aktualne licencje zawodnicze Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
W kategorii szkół podstawowych do udziału zgłosiło się 3 dziewczynki oraz 14 chłopców. Wyniki przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:
1. Monika Żukowska
2. Aleksandra Stępniak
3. Anna Stępniak
Chłopcy:
1. Zbigniew Bucki.
2. Piotr Wilczek
3. Przemysław Nowak
4. Paweł Maj

W kategorii open wystartowało 3 zawodniczki oraz 26 zawodników. Klasyfikacja turnieju jest następująca:

Panie:
1. Anna Pich
2. Natalia Niema
3. Emilia Wawryniuk
Mężczyźni:
1. Wojciech Szewczyk
2. Marek Fornal
3. Jerzy Niedroszlański
4. Bogusław Plona
W kategorii zawodników z licencjami wystartowało 9 zawodników i tutaj pewnie zwyciężył Szymon Szewczyk, przed Januszem Głębockim i Rafałem Jastrzębowskim.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix, zwycięzcy sobotnich zawodów objęli prowadzenie w swoich kategoriach i do kolejnego turnieju przystąpią już jako zawodnicy rozstawieni.
Kolejne zawody z cyklu Grand Prix zaplanowane zostały na 6 kwietnia w hali miejskiej w Górowie Iławeckim, na które to serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Andrzej Markowski

 

Program zawodów jak i wszystkie wyniki dostępne są w załącznikach:

[wpdm_file id=1]

 

Dodaj komentarz