Młodzi siatkarze trzymają poziom

Aktualności

Wspaniałymi  wynikami zakończyły reprezentacje dziewcząt i chłopców SP 2 w Górowie Iław. Mistrzostwa Regionu w Mini-Piłce Siatkowej „Trójek” Dziewcząt i „Trójek” Chłopców.

Mistrzostwa odbyły się 14 marca na hali sportowej SP 2 w Górowie Iławeckim i wzięły w nim udział drużyny siatkarskie, zwycięzcy poprzednich etapów, z pięciu miast naszego województwa. I tak o godzinie 10.00 na parkiecie hali sportowej górowskiej podstawówki, ubrane w stroje sportowe, pojawiły się zespoły z SP 3 Bartoszyce, SP Tuławki, SP 1 Barczewo, SP 19 Olsztyn, SP 2 Górowo Iław.

Została ustalona kolejność i sędziowie dali znak do rozpoczęcia rozgrywek. Toczyły się one jednocześnie na dwóch salach gimnastycznych i wykorzystane były trzy boiska, co pozwoliło na sprawne przeprowadzenie meczy. Ponieważ było to wydarzenie klasy wojewódzkiej, więc uczniowie SP 2 korzystali z każdej przerwy i wolnej lekcji, aby obserwować rozgrywające się mecze, które stały na zaskakująco wysokim poziomie. Można było obejrzeć wiele ciekawych i technicznie wspaniale rozegranych akcji.

IMG_1862

Po rozegraniu wszystkich meczy kolejność przedstawiała się następująco:

 

chłopcy – I miejsce SP 2 Górowo Iław., II miejsce SP 3 Bartoszyce, III miejsce SP 19 Olsztyn, IV miejsce SP Tuławki;

dziewczęta – I miejsce SP 3 Bartoszyce, II miejsce SP 2 Górowo Iław., III miejsce SP Tuławki, IV miejsce SP 1 Barczewo.

 

Następnym poziomem będą mistrzostwa województwa, w których wezmą udział po dwie pierwsze drużyny.

 

Oto skład zwycięskich zespołów:

SP 2 Górowo Iław. (chłopcy) – Adam Dawid, Piotr Wilczek, Igor Maciopa, Jakub Olszewski, Tymoteusz Pilecki, Bartłomiej Wilga, Kacper Wodnicki, Jakub Łukasik;

SP 3 Bartoszyce (dziewczęta) – Dominika Małek, Oliwia Rybicka, Diana Zaleska, Klara Milewska, Natalia Bogdaniuk, Wiktoria Witek, Julia Dmitruk, Magdalena Błudnicka.

Wręczając puchary i dyplomy najlepszym drużynom i zawodnikom dyrektor Mirosław Tchórz pogratulował im wspaniałej gry oraz dalszych sukcesów nie tylko na poziomie szkoły podstawowej.

 

 

Bohdan Tchórz

[nggallery id=7]

Dodaj komentarz