Wiosna w kalendarzu, a na dworze jeszcze śnieg

Aktualności

Jedno z przysłów ludowych powiada: W marcu śnieżek sieje, a czasem słonko grzeje. W tym roku sprawdza się ono dosłownie, ponieważ akurat śniegu to nam nie brakuje. I tak pierwszy dzień wiosny, 21 marca, powitaliśmy przy zimowej aurze.

 

Jednak pogoda zupełnie nie przeszkodziła dzieciom i młodzieży naszych szkół w tym, aby nadejście wiosny przywitać kolorowo i wesoło. Dzieci z SP 2 pamiętając o dobrej tradycji przygotowały pomysłowe Marzanny, pod kierunkiem swoich wychowawców namalowały obrazy o wiosennej tematyce i wzięły udział w kilku konkursach. Komisja złożona z nauczycieli oceniała Marzanny, najbardziej pomysłowe przebrania i piosenki wiosenne. Zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami oraz specjalnymi dyplomami. Całość zabawy przebiegała pod ekologicznymi hasłami.

IMG_2121

Wesoło bawili się także uczniowie szkół ponadpodstawowych. W gimnazjum nr 1 przed młodzieżową publicznością wystąpiły cztery zespoły rockowe z Młodzieżowego Domu Kultury z Bartoszyc, w LO nr 1 zorganizowany został „dzień otwarty”, pod czas którego szkoła prezentowała swoją ofertę (przed szkołą zaparkowały dwa pojazdy wojskowe), natomiast w ukraińskim liceum pojawiło się mnóstwo przebierańców.

 

Zgodnie z tradycją, wiosna w Górowie Iław. została godnie powitana.

Autor: Bohdan Tchórz

[nggallery id=8]

Dodaj komentarz