Rozstrzygnęliśmy Turniej Tenisa Stołowego

Aktualności

W sobotę 6 kwietnia zakończony został II Turniej w cyklu Grand Prix Amatorów Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. W hali sportowej przy  SP 2 łącznie wystartowało łącznie 46 osób z miasta i gminy Górowo Iławeckie, Bartoszyc oraz zawodnicy przebywających okazjonalnie w naszym mieście, studenci z Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie. Pomimo, iż w porównaniu z I Turniejem, frekwencja była nieco niższa, to niezmiernie cieszy fakt, iż w górowskich zawodach biorą również udział zawodnicy z innych miejscowości.

IMG_2433

 

Jedyną nie obsadzoną konkurencją był turniej dziewcząt w kategorii szkół podstawowych i dlatego też w łącznej klasyfikacji nie zaszły tu żadne zmiany. Nadal prowadzi w niej Monika Żukowska przed siostrami Stępniak: Aleksandrą i Anną. Powyższy stan rzeczy jest trochę niepokojący, gdyż organizując ten cykl, organizatorzy mieli na uwadze głównie na myśli najmłodsze pokolenie naszego społeczeństwa. Mamy nadzieję, iż sytuacja ta w przyszłości ulegnie zmianie.

W turnieju chłopców, gdzie wystartowało 10 zawodników, ponownie zwyciężył Zbigniew Bucki z Bartoszyc przed Przemysławem Nowakiem (Bartoszyce) oraz Jakubem Olszewskim z Górowa Iław. W łącznej klasyfikacji obydwaj bartoszyczanie zajmują I i II miejsce, zaś na niższe podium spadł Piotr Wilczek z Górowa Iławeckiego.

Konkurencję open w turnieju pań zwyciężyła Natalia Sycz przed Anną Pich oraz Emilią Wawryniuk i Agnieszką Antonik. W klasyfikacji generalnej pozycję liderki utrzymała Anna Pich, zaś na II miejsce awansowała Emilia Wawryniuk. Zwyciężczyni sobotnich zmagań Natalia Sycz „wskoczyła” na najniższy stopień podium.

Najliczniej obsadzoną konkurencją był główny turniej górowskiego Grand Prix Amatorów. W kategorii open mężczyzn wystartowało łącznie 23 zawodników. Turniej ten zdominowali bartoszyczanie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Zwyciężył Dariusz Cichowski przed Stanisławem Miciunem i Bogusławem Morawskim. Jednak pozycję lidera w klasyfikacji utrzymał górowianin Wojciech Szewczyk, który wyprzedza innych mieszkańców naszego miasta Marka Fornala i Jerzego Niedroszlańskiego.

Zachęceni tak dobrym występem w turnieju głównym nasi goście z Bartoszyc oraz górowianie zgłosili się do turnieju z udziałem zawodników z aktualnymi licencjami PZTS. Jednak w tym turnieju, gdzie łączne wystartowało 18 zawodników i 1 zawodniczka (ogromne brawa dla Natalii Sycz) nie poszło im już tak dobrze. Turniej ten ponownie dość pewnie zwyciężył trenujący na co dzień w Lidzbarku Warmińskim  Szymon Szewczyk z Górowa Iławeckiego przed… . No właśnie? nie wiadomo przed kim. Otóż przed meczem decydującym o II miejscu w turnieju Rafał Jastrzębowski złamał rakietkę i nie mógł stanąć do pojedynku z Januszem Głębockim. Początkowo Janusz widząc pech swojego podopiecznego z klubu, zgłosił sędziemu głównemu, iż oddaje walkowerem swój pojedynek na korzyść młodszego rywala. Biorąc pod uwagę aspekt wychowawczy oraz dość wyjątkową sytuację, sędzia podjął decyzję, nie do końca zgodną z przepisami PZTS, iż mecz o II miejsce w turnieju zostanie rozegrany w najbliższym czasie podczas treningu obydwu zawodników górowskiej Bałgi.

A tak na marginesie, postawa fair play Janusza Głębokiego jest godna do naśladowania przez wszystkich sportowców, zarówno tych młodszych jak i starszych. Sam Janusz kolejny raz udowodnił, że przez całe swoje sportowe życie – wcześniej jako piłkarz – zawsze kierował się poczuciem szacunku dla rywala.

Andrzej Markowski

foto Bohdan Tchórz

 

Klasyfikacja Turnieju w załącznikach.

[wpdm_file id=2]

[nggallery id=13]

Dodaj komentarz