Konkurs poezji w SP 2

Aktualności

Trzydzieścioro dziewcząt i chłopców (z przewagą dziewcząt) 11 kwietnia wzięło udział w szkolnym konkursie poezji, który tradycyjnie zorganizowany i przeprowadzony został w SP 2 w Górowie Iław. Dzieci wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych.

IMG_2487

Idea szkolnych konkursów poezji, to zachęcić uczniów do sięgania po poetyczne słowo i nauczyć ich wrażliwości na otaczającą nas rzeczywistość opisaną pięknym, delikatnym i emocjonalnym językiem. Konkursy owe są także znakomitą okazją do zaprezentowania koleżankom i kolegom swoich aktorskich umiejętności.

Dzieci zaprezentowały się przed publicznością i komisją z tradycyjnymi wierszami Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej, Jerzego Ludwika Kerna, Stanisława Jachowicza i innych. Interpretacje były ciekawe i niestandardowe, niewątpliwie wymagające wielu godzin pracy i wyobraźni artystycznej.

Komisja po wnikliwej analizie postanowiła nagrodzić w każdej z grup po trzy osoby, z których dwie pierwsze wezmą udział w miejsko-gminnym konkursie poezji.

W kategorii dzieci młodszych nagrodzono: Wiktorię Machnaczyk, Szymona Sobczaka, Ewę Worobiec; w kategorii dzieci starszych zwyciężyli: Szymon Uszyński, Igor Maciopa, Joanna Pich.

 

Bohdan Tchórz

[nggallery id=15]

Dodaj komentarz