Podarunki do Świetlicy Caritas

Aktualności

Bardzo miła uroczystość miała miejsce w piątek 12 kwietnia 2013 r.  w pomieszczeniach Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej Caritas w Górowie Iławeckim. Właśnie tego dnia placówka wzbogaciła się o nowy sprzęt potrzebny do pracy z wychowankami. Było to możliwe dzięki uprzejmości pana Jurgena Gunthera Fischera, Prezesa Zarządu Nova Mazur Design – Zakład Meblowy w Górowie Iławeckim. W imieniu firmy pan Bogdan Jarmoluk przekazał na ręce Burmistrza Górowa Iław. Jacka Kostki telewizor, dwa kompletne stanowiska komputerowe wraz z oprogramowaniem oraz magnetofon. Wychowankowie świetlicy podziękowali sponsorowi sympatycznym programem artystycznym.

IMG_2542

Burmistrz podziękował panu J. G. Fischerowi  składając na jego ręce list z wyrazami szacunku i wdzięczności za zrozumienie potrzeb górowskich dzieci i młodzieży – „Dzięki uprzejmości Pana Firmy możliwy jest dalszy rozwój naszej placówki wychowawczej. Cieszę się, że są ludzie, którym nie jest obojętny los dzieci i młodzieży”.  Życzył jednocześnie Prezesowi wielu sukcesów  życiowych i satysfakcji z prowadzonej działalności.

Podziekowanie(1)

Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza Caritas w Górowie Iławeckim funkcjonuje  na  podstawie porozumienia zawartego 01. 10. 1999 r. pomiędzy Zarządem Miasta  Górowo Iławeckie a Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Caritas partycypuje w kosztach  wyżywienia wychowanków. Urząd Miasta finansuje wychowawcę świetlicy oraz osobę prowadzącą kuchnię. Media opłacane są zgodnie z porozumieniem, czyli po 50 % kosztów utrzymania świetlicy. Wspólnie z Caritas pokrywane są również koszty zakupu niezbędnych  materiałów do pracy z wychowankami, tj. gry stolikowe, planszowe, piłki, materiały biurowe itp.

Za funkcjonowanie placówki odpowiada, a zarazem jej kierownikiem  jest  p. Roman Petrecki. Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Górowie Iławeckim pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 1200 do 1700. W zajęciach bierze udział 30 wychowanków w wieku od 6 do 16 lat z terenu miasta Górowo Iławeckie ale także i z Gminy Górowo Iławeckie. Realizując program dzieci między innymi przygotowują mini-spektakle z okazji świąt, których nie brakuje w naszym kalendarzu.

 

Bohdan Tchórz

[nggallery id=16]

Dodaj komentarz