Siatkarskie złoto i srebro do Górowa

Aktualności

Po raz kolejny siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim udowodnili, że są w ścisłej czołówce naszego województwa w tym sporcie zdobywając w Finale Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w Mini Piłce Siatkowej „3” Dziewcząt i Chłopców, który rozegrany został 17 kwietnia w Szczytnie, złote i srebrne medale.

Drużyna chłopców pod opieką p. Rafała Narkiewicza wywalczyła złoto, natomiast podopieczne p. Aleksandry Klimko zdobyły srebro.

img_3120

W środę 17 kwietnia do przepięknej, niedawno oddanej do użytku hali sportowej kompleksu szkół gimnazjalnych i średnich w Szczytnie przybyły dziewczęce i chłopięce drużyny siatkarskie reprezentujące Pisz, Gołdap, Łączno, Lechowo, Braniewo, Bartoszyce, Górowo Iławeckie oraz Szczytno. Przy okazji okazało się, że najlepiej w piłkę siatkową grają w powiecie bartoszyckim, ponieważ reprezentowało go aż cztery zespoły (po dwa z Górowa Ił. oraz Bartoszyc). Przyjeżdżających do Szczytna witał spiżowy Krzysztof Klenczon skromnie stojący z gitarą przed murami zamkowymi.

Po burzliwej naradzie z opiekunami oraz losowaniu organizatorzy dali sygnał do rozpoczęcia Turnieju. Symbolicznie otworzył go p. Wacław Wasiela Przewodniczący Zarządu W-M SZS w Olsztynie, niestrudzony i ceniony animator sportu szkolnego naszego województwa.

Mecze turniejowe odbywały się jednocześnie na czterech boiskach, na których łącznie wystąpiło szesnaście drużyn. Dzięki dobrej organizacji rozgrywki przebiegały sprawnie bez niepotrzebnych przerw. Zarówno dziewczęce jak i chłopięce zespoły wykazywały się wielką determinacją i wolą rywalizacji sportowej. Publiczność obserwująca mecze turniejowe miała okazję wziąć udział w ciekawym i stojącym na odpowiednio wysokim poziomie widowisku.

Finał Turnieju rozegrany ok. 14. 30 przyniósł zwycięstwo dziewczętom z Pisza i chłopcom z Górowa Iław.

Podsumowując tę ciekawą imprezę prezes W. Wasiela pogratulował młodym sportowcom sprawności i wysokiego poziomu gry, natomiast trenerom dobrych wychowanków. Zachęcił także do dalszego uprawiania sportu, ponieważ dzięki niemu zdobywamy nie tylko sprawność fizyczną ale także uczymy się tolerancji i poszanowania do innych.

Finał Mistrzostw Województwa sprawnie zorganizowany i przeprowadzony dzięki zaangażowaniu samych zawodników, ich opiekunów, dyrektorów szkół i działaczy to przede wszystkim ich dobra wola i determinacja, ponieważ ze strony samorządów zainteresowanie sportem szkolnym, co łatwo zauważyć, prócz nielicznych, chlubnych wyjątków, jest raczej niewielkie.

[nggallery id=20]

Dodaj komentarz