Matura już tuż tuż…

Aktualności

Jak podaje statystyka, tegoroczną maturę zdawać będą uczniowie z roczników 1994 w liceach i 1993 w technikach. Są to uczniowie, których objęła zmiana programowa rozpoczęta w klasie pierwszej szkoły podstawowej we wrześniu 1999 roku. Łącznie w 2013 r. do matury przystąpi w całym kraju około 330 tysięcy maturzystów (w ubiegłym roku było ich o 20 tys. więcej).

 IMG_3527

W tej kilkusettysięcznej grupie młodych ludzi znajdą się także uczniowie obu górowskich szkół średnich. Będzie ich łącznie 82 osoby.

Piątek 26 kwietnia był dla maturzystów z Górowa Iław. dniem uroczystego pożegnania się z nauką szkolną. W obu szkołach zostały zorganizowane apele, w czasie których dyrektorzy, nauczyciele, rodzice, młodsi koledzy zgromadzeni na świątecznie udekorowanych salach gimnastycznych życzyli zdającym jak najlepszych wyników i dalszej nauki w wybranych przez siebie kierunkach. Uczniowie klas maturalnych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły średniej, a najlepsi w nauce, sporcie, działalności społecznej – nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrekcję oraz organizacje działające na terenie placówki. W Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania na apelu obecny był poseł na Sejm RP p. Miron Sycz.

 

W Zespole Szkół dzień „Ostatniego Dzwonka” był jednocześnie dniem podpisania porozumienia o współpracy między 20 Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną a Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół w Górowie Iławeckim. Porozumienie podpisali gen. bryg. Jarosław Mika i dyrektor p. Jadwiga Zysmanowicz.

Egzaminy maturalne rozpoczną się 7 maja tradycyjnie od przedmiotów obowiązkowych, czyli języka polskiego, matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym. Do tej daty maturzyści czas wolny spędzą według własnego uznania, można powtórzy materiał, można odpocząć.

[nggallery id=25]

Dodaj komentarz