Miś na miarę

Aktualności

Piątkowe popołudnie w naszym mieście 17 maja i wczesne godzinny wieczorne można było spędzić zupełnie miło i sympatycznie, o ile tylko ktoś zechciał wybrać się na piknik-widowisko zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” oraz Centrum Barka. Zapowiadany już od pewnego czasu przez organizatorów spektakl przebiegł w niezwykłej, bo inspirowanej urokiem filmów reżysera-satyryka Stanisława Barei, atmosferze początku lat 80-tych minionego stulecia.

IMG_4722

Organizatorzy poprosili gości o pomoc w organizacji klimatu dawnych lat. I tak się stało. Wiele uczestniczek i wielu uczestników pikniku pojawiło się w strojach z epoki, na parkingu przed „Barką” zaparkowały kultowe „Warszawa” i „WSK”, w barku pod chmurką można było skosztować peerelowskiej oranżady i wody brzozowej. W tle pobrzmiewała muzyka z epoki.

Po przemówieniach okolicznościowych prezesa Piotra Baczewskiego w stylu „wicie, towarzyszki, towarzysze” i kultowym ze strony burmistrza Jacka Kostki „pomożecie” nastąpiło odsłonięcie „misia na miarę naszych możliwości”. Taki był początek. Potem uczestnicy pikniku udali się do dużej sali aby obejrzeć słynne scenki z filmów Barei w wykonaniu podopiecznych „Barki”, łącznie z tą, kiedy goście jedzą z przyśrubowanych do stołu misek. Scenek, oczywiście, było więcej, a każdą publiczność nagradzała gromkimi brawami. Całość uzupełniały eksponaty z epoki, łącznie z zachowanym jakimś cudem górowskim ormowskim sztandarem.

Był potem jeszcze pokaz filmu „Miś”, piosenki z lat 70-80, karaoke i dancing. Chętni mogli posmakować filmowych potraw i napojów – zniknięte parówki, puree ze smalcem, kasza niedogotowana, musztarda, śledź w oleju, sałatka jarzynowa, oranżada, woda brzozowa.

Piknik z całą pewnością był ciekawą „alternatywą” (też z Bareją)!

[nggallery id=32]

Dodaj komentarz