Muzyczny piątek pod ratuszem

Aktualności

Miłośnicy dobrej muzyki mogli piątkowe popołudnie 24 maja spędzić w centrum Górowa bardzo miło i sympatycznie przysłuchując się popisom wokalnym i instrumentalnym kilku zespołów, które przybyły do nas aby wziąć udział w organizowanej po raz pierwszy imprezie o swojsko brzmiącej nazwie „EKOFOLKROCK”. Jednak okazało się, że wielbicieli tego rodzaju muzyki nie ma zbyt wielu i Plac Ratuszowy, na którym została ustawiona scena, świecił pustkami. A szkoda.

IMG_4940

„EKOFOLKROCK” Górowo Iławeckie był pierwszą edycją festiwalu z ambicjami na przyszłość. W pierwszej, festiwalowej części piątkowego koncertu wzięło udział cztery zespoły (w tym jeden solista z elektryczną mandoliną) prezentujące całkiem niezły poziom muzyczny nie pozwalający publiczności na nudę. Byli to: „Banovi” i Marcin Kaszubat z Górowa Iławeckiego, „Bandama” i „Concealed” z Młodzieżowego Domu Kultury z Bartoszyc.

Komentując wydarzenia z piątkowej sceny prowadzący Robert Lesiński z Radia Olsztyn z uznaniem wyraził się o górowskiej imprezie, mówiąc że akurat tutaj są zupełnie niezłe klimaty dla eko- i folku.

Druga część koncertu to była parada szerzej znanych i lubianych zespołów i artystów: „Arkan” z Bartoszyc, „Hitano” z Olsztyna, „Ale Babki” z Lublina. Niewątpliwą niespodzianką był występ Cezarego Makiewicza, poruszającego się w klimatach country i rocka.

Ciekawym uzupełnieniem imprezy był wjazd pod ratusz połączonych sił motocyklistów z Górowa Ił. i okolic, Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego.

[nggallery id=35]

Dodaj komentarz