Międzygimnazjalny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Górowo Iławeckie

Aktualności

Już po raz dziewiąty, 28 maja na boisku „Orlik” przy ul. Sikorskiego odbył się Międzygimnazjalny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Górowo Iławeckie. Turniej otworzył Burmistrz p. Jacek Przemysław Kostka razem z p. Lilianna Sapalską, dyrektorem Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim.

024

W tym roku o Puchar Burmistrza  rywalizowało pięć drużyn. Oprócz gospodarzy turnieju,  drużyny z Gimnazjum nr 1, do Górowa przyjechali chłopcy z Kandyt,  Lelkowa, Pieniężna oraz z Bezled. Turniej rozgrywał się systemem „każdy z każdym”. Podobnie jak w roku ubiegłym gospodarze turnieju byli bardzo gościnni i zajęli trzecie miejsce, pomimo iż nie przegrali żadnego meczu. Puchar Burmistrza Miasta powędrował do Pieniężna. Reprezentacja tamtejszego gimnazjum w ostatnim meczu zremisowała z naszym gimnazjum i to przeważyło o ich zwycięstwie  w turnieju. Drugie miejsce zajęła reprezentacja gimnazjum w Lelkowie.

Wszystkie mecze, pomimo iż były niezwykle zacięte, to odbywały się na sportowym poziomie. Arbitrem zawodów był p. Stanisław Pełkowski, który panował nad młodzieńczą fantazją zawodników.

Wszystkie reprezentacje otrzymały puchary i dyplomy, a każdy zawodnik również medal. Najwszechstronniejszym zawodnikiem górowskiego gimnazjum okazał się Kamil Skierś. Sponsorzy sportowej imprezy – Burmistrz Miasta oraz Dyrektor Gimnazjum nr 1, oprócz nagród zafundowali uczestnikom tradycyjne pączki. Sportowej rywalizacji sprzyjał gorący doping kibiców, uczniów i trenerów poszczególnych drużyn.

Tabela rozgrywek:

  Gimnazjum Górowo Iław. Gimnazjum
w Kandytach

 

Gimnazjum
w Bezledach
Gimnazjum
w Lelkowie
Gimnazjum
w Pieniężnie
PUNKTY
Gimnazjum Górowo Iław.

 

x 2:0 0:0 0:0 2:2 6
Gimnazjum
w Kandytach

 

0:2 x 2:1 1:3 2:1 6
Gimnazjum
w Bezledach

 

0:0 1:2 x 1:3 0:1 1
Gimnazjum
w Lelkowie

 

0:0 3:1 3:1 x 0:1 7
Gimnazjum
w Pieniężnie

 

2:2 1:2 1:0 1:0 x 7

 

Organizator turnieju: Roman Petrecki

[nggallery id=42]

Dodaj komentarz