Turniej o puchar prezesa Barki

Aktualności

Jest to niezmiernie ciekawa i potrzebna cykliczna impreza sportowa na poziomie całego naszego regionu – „Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Jesteśmy Razem”. Odbyła się w Górowie Iławeckim już po raz szósty. Niezwykłość jej polega na tym, że biorą w niej udział osoby żyjące na co dzień niejako na marginesie codzienności znanej każdemu z nas.

IMG_5440

Organizowany w naszym mieście turniej ma szeroki wymiar i trudno przecenić jego znaczenie dla osób sprawnych inaczej. Było to prawdziwe święto sportu i radość z kolejnego spotkania osób dotkniętych przez los. Od samego rana 6 czerwca w gościnnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim odczuć można było wyjątkową atmosferę. Spotkanie sportowców ze Środowiskowych Domów Społecznych i Warsztatów Terapii Zajęciowych z całego województwa kipiało nieskrywaną radością uczestników. Imprezę otworzyli wspólnie Prezes naszej popularnej „Barki” Piotr Baczewski wraz z gospodarzem obiektu, Dyrektorem szkoły Mirosławem Tchórzem i Przewodniczącym Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Romanem Petreckim. Po części oficjalnej, przystąpiono do gier turniejowych, gdzie po blisko 4 godzinnych zmaganiach, uzyskana następujące rezultaty:

 

Gra podwójna podopiecznych:
1. Andrzej Paliwowa, Radosław Wiśniowski – ŚDS Lidzbark Warmiński
2. Mirosław Mikołajki, Marek Małczyński – ŚDS „Lazarus” Elbląg
3. Daniel Laki, Bogusław Plona – WTZ Górowo Iławeckie

Gra pojedyncza kadry:
1. Janusz Głębocki –  WTZ Górowo Iławeckie
2. Józef Cioch – ŚDS „Lazarus” Elbląg
3. Piotr Baczewski – WTZ Górowo Iławeckie

Gra pojedyncza podopiecznych:
1. Andrzej Paliwowa –  ŚDS Lidzbark Warmiński
2. Bogusław Plona – WTZ Górowo Iławeckie
3. Mirosław Mikołajki – ŚDS „Lazarus” Elbląg

Klasyfikacja drużynowa:
1. ŚDS Lidzbark Warmiński – 116 pkt.
2. WTZ Górowo Iławeckie – 115 pkt
3. ŚDS „Lazarus” Elbląg – 100 pkt.
4. ŚDS Kętrzyn – 82 pkt.
5. ŚDS Henrykowi – 70 pkt.
6. WTZ Bartoszyce – 66 pkt.
7. ŚDS Górowo Iławeckie – 66 pkt.
8. ŚDS Elbląg – 62 pkt.
9. ŚDS Kwietniewo – 56 pkt.
10. ŚDS Bartoszce – 36 pkt
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, zaś zwycięzcy puchary oraz nagrody rzeczowe. Wręczając nagrody, Prezes „Barki” życzył wszystkim uczestnikom wielu sukcesów i zaprosił do udziału w turnieju w następnym roku.

 

Andrzej Markowski

Foto Bohdan Tchórz

[nggallery id=41]

Dodaj komentarz