Gwarnie i wesoło w czasie „Dni Rodziny”

Aktualności

W niedzielę, 9 czerwca na Stadionie Miejskim w Górowie Iławeckim odbyły się Górowskie Dni Rodziny przeprowadzone w ramach obchodów XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poranek tego dnia przywitał nas chmurnie i deszczowo, ale niebo szybko rozpogodziło się jakby wiedząc, że nie może sprawić zawodu tym wszystkim, którzy w przygotowanie tego dnia włożyli mnóstwo pracy i serca. Właśnie w tym dniu organizatorzy w radosny, ale i zdecydowany sposób chcieli podkreślić wartość rodziny.

Już od 8 godziny rano, w strugach deszczu  rozpoczęły się II Zawody Wędkarskie. Organizatorzy z sekcji wędkarskiej „Wydra” przy OSP w Górowie Iławeckim stanęli na wysokości zadania i serdecznie dopingowali  dzieci wraz z rodzicami uczestniczącymi w zabawie z wędką. Ryby, oczywiście, również dopisały, a zwyciężczyni Amanda Urbanowicz mogła pochwalić się złowieniem aż 22 sztuk. II miejsce zajęła Ola Burnat, która złowiła 21 rybek, a trzecie Kacper Drężek łowiąc 14 sztuk. „Takich imprez jak najwięcej”, zgodnie orzekli uczestniczący w zabawie – dzieci i rodzice. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięscy  dodatkowo nagrody – sprzęt wędkarski, który zachęci młodych ludzi  do spędzania czasu wolnego nad wodą. Na zakończenie wszyscy mogli nad wodą, ale już w słońcu, spożyć drugie śniadanie w postaci kiełbaski z grilla.
Po zmaganiach wędkarskich, od godziny 13 rozpoczął się Rodzinny Festyn Rekreacyjno-Sportowy na Stadionie Miejskim. W imprezie plenerowej wzięło udział kilkaset osób. W większości byli to rodzice z dziećmi, którzy mogli brać udział w wielu konkurencjach sportowych, przygotowanych dla nich przez organizatorów. Dni Rodziny otworzył Burmistrza Miasta, p. Jacek Kostka.
Atrakcją festynu były występy  najmłodszych mieszkańców  naszego miasta, przedszkolaków oraz naszych seniorów, czyli zespołu „Promień”, który działa przy Ośrodku Kultury w Górowie Iławeckim. Ci pierwsi pod opieką swych wychowawczyń wspaniale tańczyli i śpiewali, nawiązując do tematu festynu. Nie zabrakło również występów seniorów, którzy równie pięknie zaśpiewali, nie tylko dla dorosłych. Nagrodą za występy były oklaski wszystkich uczestników festynu.

Wielkim powodzeniem cieszyły się również zorganizowane gry i konkursy. Zwycięscy zostali nagrodzeni  dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

W konkursie rzutu lotką zwyciężyli:

1. GRUPA MŁODSZA

I miejsce    Kacper Lipkiewicz

II miejsce   Eliza Wojtanowska

III miejsce Jakub Molestak

2. GRUPA STARSZA

I miejsce    Patrycja Marcinkiewicz

II miejsce   Mateusz Czeszewski

III miejsce Dominika Worek

3. DOROŚLI

I miejsce    Grażyna Rabczuk

II miejsce   Jan Rohuń

III miejsce  Waldemar Gładkowski

W konkursie strzeleckim :

1. GRUPA MŁODSZA

I miejsce    Kamila Radzewicz

II miejsce   Krzysztof Urbanowicz

III miejsce  Joachim Mierzejewski

2. GRUPA STARSZA

I miejsce    Bartek Biedulski

II miejsce   Józef Stocki

III miejsce  Sebastian Pigiel

3. DOROŚLI

I miejsce    Patryk Leśkiewicz

II miejsce   Bartek Petryczko

III miejsce Adam Rolnicki

W konkursie strażackim zwyciężyli:

1. GRUPA MŁODSZA

I miejsce    Szymon Walczak

II miejsce   Filip Grygorowicz

III miejsce  Marek Bobel

2. GRUPA STARSZA

I miejsce    Ula Bobel

II miejsce   Sebastian Łazurkiewicz

III miejsce  Patryk Sola.

 

Podczas Festynu zostały rozdane nagrody za udział w konkurs plastycznym „MÓJ DOM RODZINNY – MOIM SKARBEM”, w którym  wzięli udział uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej oraz przedszkolaki. Spośród kilkudziesięciu prac komisja konkursowa nagrodziła po trzy prace w poszczególnych kategoriach wiekowych.

1. Grupa przedszkolna 3-4 lata

I miejsce    Gabriela Gołębiowska

II miejsce   Jakub Lipski

III miejsce Oliwia Ziółkowska

2. Grupa przedszkolna 5- 6 lat

I miejsce    Zofia Sienkiewicz

II miejsce   Kornel Płoski

III miejsce Emil Drabiński

3. Grupa szkolna 7 lat

I miejsce    Eliza Wojtanowska

4. Grupa Szkoła podstawowa I-III

I miejsce    Maja Jakubowska

II miejsce   Paulina Hajduk

III miejsce  Marta Dąbrowska

5. Grupa Gimnazjum

I miejsce    Marcin Froń

II miejsce   Żaneta Knapińska

III miejsce Andrzej Piechota.

Każdy uczestnik rodzinnej imprezy mógł także spróbować grochówki, którą ugotowały panie kucharki z naszego przedszkola.

Organizatorami tegorocznych Górowskich Dni Rodziny, które trwały od 18 maja, a zakończyły się 11 czerwca warsztatami „Jak odnowić swoje korzenie” dla młodzieży Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim byli: Urząd Miasta Górowo Iławeckie, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodek Kultury. Nie byłoby  tych imprez o tematyce rodzinnej gdyby nie współorganizatorzy obchodów Dni Rodziny, tj. Straż Graniczna, Stowarzyszenie „Bałga”, Szkoła Podstawowa nr 2 i  Gimnazjum nr 1 oraz Przedszkole Miejskie. Szczególne podziękowanie należy się Ochotniczej Straży Pożarnej, nie tylko za współorganizację obchodów Dni Rodziny ale także dbanie o bezpieczeństwo podczas wszystkich imprez.

Do zobaczenia za rok!


                                             Komitet organizacyjny

[nggallery id=43]

Dodaj komentarz