„Jak odnowić swoje korzenie”

Aktualności

W ramach obchodów Górowskich Dni Rodziny, 11 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim odbyło się spotkanie z pracownikami Archiwum Państwowego w Olsztynie, które było podsumowaniem głównego hasła XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny – „Rodzina a przekaz wartości i tradycji”.

10

Cztery klasy gimnazjalne  uczestniczyły w prezentacji multimedialnej, którą poprowadził  p. K. Maciejko. Na wstępie prelegent przedstawił rolę i zadania  Archiwum Państwowego w Olsztynie. Następnie zwrócił uwagę  młodzieży na takie słowa jak tradycja czy rodzina, które dla wielu osób (szczególnie młodych) bywają już tylko pustymi dźwiękami, pozbawionymi głębszych treści emocjonalnych, jakimi wypełnili je nasi przodkowie. Starał się przekonać gimnazjalistów używania tych słów. Udowadniał, że jeśli ich nie uratujemy, to przepadną na zawsze, wraz z całym bogactwem znaczeń i przeżyć, jakie mogłyby dać przyszłym pokoleniom. Prelegent starał się przekonać młodzież gimnazjalną do szukania swoich korzeni, poznania swoich przodków, swojej historii rodziny.

Po prezentacji uczniowie  z klasy Ia, IIIa, IIIb i IIIc udali się do klas na zajęcia warsztatowe. Tam, podzieleni na grupy,  pod okiem  p. Marty Adamskiej i p. Karola Maciejko uczyli  się budować drzewo genealogiczne.

 

 

                                                      Organizator spotkania – R. Petrecki

[nggallery id=44]

Dodaj komentarz