XXII Dni Górowa rozpoczęły się od sportu i nauki

Aktualności

Wprawdzie oficjalne otwarcie „Dni Górowa Iławeckiego 2013”, to jest głównego bloku spotkań i imprez, nastąpi w sobotę 22 czerwca, niemniej już prowadzony jest cykl imprez towarzyszących. Pierwszą z nich były mecze piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców przeprowadzone w środę 19 czerwca na przyszkolnym „Orliku”. Grała młodzież z obydwu górowskich liceów oraz zawodówki. Następny dzień, czwartek, poświęcony był sportowi gimnazjalistów, natomiast szkoły podstawowe zmagać się będą w piątek.

IMG_5689

Wyjątkowym, o naukowym charakterze, wydarzeniem dla górowskich dzieci i młodzieży było spotkanie z młodymi pracownikami warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Przywieźli oni z sobą i zaaranżowali w Sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 wystawę „Eksperymenty”.

Dzięki zainstalowanym urządzeniom odwiedzający mogli sami przeprowadzić szereg eksperymentów udowadniających prawa fizyki, mechaniki, optyki itp., rządzących naszym światem.

Można było na przykład własnoręcznie „poskładać” plastykowego człowieka wkładając w odpowiednie miejsca organy wewnętrzne, zmagać się z łamigłówkami matematycznymi i geometrycznymi, przeprowadzić kilka eksperymentów optycznych, przekonać się jak działa grawitacja, tudzież wspólnie z koleżankami i kolegami własnoręcznie obsłużyć wiele innych ciekawych urządzeń.

Sądząc z zapału, z jakim odwiedzający zmagali się maszynami, godziny spędzone z pracownikami Kopernika z pewnością należały do udanych i na pewno nie zmarnowanych.

[nggallery id=45]

Dodaj komentarz