Sport w czasie „Dni Górowa 2013”

Aktualności

Piękna pogoda spowodowała, że obok wielu imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie obchodów XXII Dni Górowa Iławeckiego odbył się prawdziwy festiwal sportu. Piłka nożna w młodszym i starszym wydaniu, tenis ziemny i stołowy oraz niezwykle widowiskowa rywalizacja mikstów w siatkówce plażowej, to konkurencje, które przyciągnęły na nasze obiekty wielu sportowców oraz kibiców.

4

W sobotę, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem święta naszego miasta, już od godz. 9.00 na „Orliku” przy ul. Sikorskiego rywalizację o II Puchar Burmistrza Miasta rozpoczęli piłkarze ze szkół podstawowych. W turnieju tzw. „dzikich drużyn”, zwycięsko wyszli zawodnicy „FC Drewce” przed „Młynówką Górowo” oraz „Tropikalnym Mango” i najmłodszymi „MisioŻelkami”. Już same nazwy drużyn wskazywały na niezwykłą pomysłowość naszych najmłodszych sportowców oraz rozrywkowy charakter zawodów.

Podobne nastawienie mieli również i gimnazjaliści rozgrywający ten sam turniej w swojej kategorii. Sympatycznym akcentem turnieju był udział chłopców z Bartoszyc, którzy wraz ze swoimi górowskimi kolegami szkolnymi, stworzyli jedną „mafijną” drużynę. W tej rywalizacji zwyciężył zespół „Typowy Skład” przed „Ruską Mafią” oraz „Legionem Komarów”. Drużyny występujące w turnieju zostały nagrodzone dyplomami, zaś wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Sobotnie wydarzenia sportowe zakończone zostały turniejem tenisa ziemnego dla osób powyżej 35 roku życia, który odbył się na korcie w parku miejskim. W gronie startujących 14 zawodników najlepszym okazał się Tomasz Troszczyński przed Januszem Głębockim oraz Rafałem Narkiewiczem. W turnieju tym również obok górowian, startowali zawodnicy przebywający gościnnie w naszym mieście.

W niedzielne przedpołudnie do rywalizacji stanęli tenisiści stołowi oraz siatkarze plażowi. Przy pingpongowych stołach ze zwycięstw cieszyli się Natalia Sycz oraz Szymon Szewczyk.

Interesujące zmagania można było zobaczyć przy wodospadzie na boiskach do siatkówki plażowej. W przeprowadzonym przez Jerzego Tatola i Marcina Krawieckiego turnieju, udział wzięło 12 mikstów złożonych z zawodniczek i zawodników z Olsztyna, Bartoszyc, Kętrzyna oraz Górowa Iławeckiego. Po kilkugodzinnych zmaganiach ostatecznie zwyciężyła para bartoszycko-kętrzyńska: Emilia Strzelczyk / Mariusz Marzec, którzy w finale pokonali 2:1 reprezentantów Bartoszyc: Aleksandrę Fotę i Michała Zalewskiego. Najniższe miejsce na podium przypadł olsztynianom: Paulina Choromańska / Jakub Mankiewicz, która w meczu o III miejsce pokonała górowsko-bartoszycki mikst Nikolina Burkadzka / Mateusz Piechota w stosunku 2:0. Należy podkreślić, iż turnieje piłki plażowej w Górowie zaczynają mieć coraz wyższy poziom i z tego powodu kibice mogą się tylko cieszyć.

Ważnym sportowym wydarzeniem XXII Dni Górowa Iławeckiego był mecz zespołu Cresovii. Pomimo padającego deszczu i krążącej wokół miasta burzy, na stadion przybyło wielu kibiców aby obserwować ostatni występ naszej drużyny. Ostatni nie tylko w obecnym sezonie ale i na starym obiekcie. Ich niedzielne starcie z wiceliderem rozgrywek GKS Żuraw Godkowo zakończone zostało remisem 2:2. Wszyscy górowianie mają  nadzieję, iż niedługo nasz zespół będzie rozgrywał swoje spotkania na pięknym, nowym obiekcie.

Zawody sportowe odbywające się w trakcie XXII Dni Górowa Iławeckiego były interesującym uzupełnieniem tej imprezy. Za ich organizacją i przeprowadzeniem stoi wysiłek wielu ludzi, którym trzeba podziękować za ich trud i zaangażowanie. Dlatego też dziękujemy Jurkowi Tatolowi, Marcinowi Krawieckiemu, Januszowi Głębockiemu, Arielowi Popławskiemu, Grzegorzowi Błockiemu, Zenonowi Cybulskiemu, Rafałowi Gajdamowiczowi oraz wielu innym społecznym działaczom za to, że my, kibice sportowi mieliśmy w ten weekend  niezapomnianą dawkę sportowych emocji.

 

Andrzej Markowski

 [nggallery id=48]

Dodaj komentarz