Akcja ekologiczna „Ratujmy kasztanowce”

Aktualności

W nieco pochmurny czwartkowy poranek 10 października na ulice naszego miasta tłumnie wyszły razem ze swoimi opiekunkami przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego, aby wziąć udział we wspólnej akcji „Ratujmy kasztanowce”.

IMG_2420Uprzątanie liści kasztanowców, co jest celem akcji, jest związane z realizacją projektu współfinasowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Akcję tę czynnie wsparło także Nadleśnictwo Górowo Iławeckie.

Dzieci, uzbrojone we wszelkiego rodzaju grabki i worki na śmieci ochoczo zabrały się do grabienia liści kasztanowców i gromadzenia ich w jednym miejscu celem późniejszej utylizacji.

Ta ekologiczno-edukacyjna akcja, jak zaznaczają pracownicy Przedszkola, w której biorą udział najmłodsi obywatele miasta, ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej zarażonych szkodnikami drzew w Górowie Iławeckim.

Organizatorzy akcji – Przedszkole Miejskie – apelują do mieszkańców o pomoc i przyłączenie się do prac porządkowych, które mają na celu zgrabienie liści kasztanowców i spalenie ich, co w sposób istotny przyczyni się do zniszczenia zagrożenia.

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz