Górowski tenis stołowy na półmetku

Aktualności

W górowskim Grand Prix w tenisie stołowym zapadły już pierwsze rozstrzygnięcia.

W VI turnieju tego cyklu rozegranym w dniu 05. 10. 2013 r. w kategorii zawodników z licencjami kolejne zwycięstwo przypadło Szymonowi Szewczykowi. Trenujący na co dzień w Lidzbarku Warmińskim młody górowianin wygrał dotychczas wszystkie turnieje i z kompletem 180 pkt. prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Grand Prix 8

Może warto zadać następujące pytanie: czy Szymon postara się dokonać historycznego wyczynu i wygrać ostatnie 2 turnieje w górowskim Grand Prix? Jedyne co może przeszkodzić mu w tym – to chyba tylko napięty kalendarz ligowy bądź – czego nikt nie życzy – jakaś przykra kontuzja.  O zdecydowanej dominacji tego sympatycznego tenisisty nad innymi zawodnikami może świadczyć fakt, iż Szymon zawody te rozegrał pożyczoną rakietką, nie tracąc w turnieju chociażby jednego seta. Za jego plecami trwa zacięta rywalizacja o II miejsce pomiędzy Rafałem Jastrzębowskim i Januszem Głębockim. Obydwaj zawodnicy „Bałgi” Górowo Iławeckie mają bezpieczną przewagę nad pozostałymi rywalami w walce o podium, jednak bliżej II miejsca w ogólnej klasyfikacji jest Rafał Jastrzębowski.

W klasyfikacji dziewcząt ze szkół podstawowych również już pewną sukcesu jest Justyna Wilczek z Górowa Iławeckiego. Po ostatnich 2 turniejach, gdzie była jedyną zawodniczką zgłaszającą się do rozgrywek w tej kategorii – w sobotę przybyła jej jedna przeciwniczka, Justyna Ciechanowicz, która jednak po zaciętej walce uległa liderce.

Interesująco zapowiada się rywalizacja w turnieju chłopców ze szkół podstawowych, gdzie Adam Dawid po zwycięstwie w sobotnich zawodach znacząco zbliżył się do lidera Piotra Wilczka. Teoretycznie na wygraną w tej kategorii mają jeszcze zajmujący kolejne miejsca w klasyfikacji łącznej Zbigniew Bucki, Jakub Olszewski i Maciej Dziadczyk

Bez niespodzianek przebiegła rywalizacja w kategorii kobiet, gdzie Natalia Sycz zrewanżowała się Annie Pich za porażkę w ostatnim turnieju i po zaciętym pojedynku pokonała swoją najgroźniejszą konkurentkę. Trzecie miejsce w turnieju jak i w klasyfikacji generalnej zajmuje nadal Emilia Wawryniuk, której życzymy powrotu do zdrowia po kontuzji jakiej doznała jeszcze latem tego roku.

Zawęża się krąg kandydatów do zwycięstwa w najliczniej obsadzonej kategorii turniejowej – kategorii „open” mężczyzn. Najwięcej szans mają zawodnicy z Lidzbarka Warmińskiego, którzy wygrali z kolei czwarte już zawody w tej samej kolejności –  Sławomir Kowalewski przed Wiesławem Skrętkowskim. Jednak nie bez szans o podium pozostają nadal bartoszyczanin Stanisław Miciun oraz górowanie: Wojciech Szewczyk i Bogusław Plona. Tak więc rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco i z pewnością nikt łatwo zwycięstwa nie odda.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix zostaną rozegrane 9 listopada 2013 r. Program turnieju pozostaje bez zmian.

Czołówka klasyfikacji we wszystkich kategoriach:

Kategoria szkoły podstawowe – dziewczęta (sklasyfikowano 5 zawodniczek):

 1. Justyna Wilczek(Górowo Iławeckie)   –  90 pkt.
 2. Justyna Ciechanowicz (Górowo Iław.) – 50 pkt
 3. Monika Żukowska (Woryny) – 30 pkt.

 

Kategoria szkoły podstawowe – chłopcy (sklasyfikowano 17 zawodników):

 1. Piotr Wilczek (Górowo Iławeckie) – 146 pkt.
 2. Adam Dawid (Górowo Iławeckie) – 120 pkt
 3. Zbigniew Bucki (Bartoszyce) – 110 pkt
 4. Jakub Olszewski (Górowo Iławeckie) – 108 pkt.
 5. Maciej Dziadczyk (Bądle) – 90 pkt.

 

Kategoria open – kobiety (sklasyfikowano 5 zawodniczek):

 1. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 145 pkt.
 2. Anna Pich (Toprzyny) – 135 pkt.
 3. Emilia Wawryniuk (Kamińsk) – 100 pkt.

 

Kategoria open – mężczyźni (sklasyfikowano 48 zawodników)

 1. Sławomir Kowalewski (Lidzbark Warmiński) – 120 pkt.
 2. Wojciech Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 106 pkt.
 3. Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński) – 100 pkt
 4. Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 99 pkt.
 5. Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 94 pkt.

 

Kategoria: z licencjami PZTS + wszyscy chętni (sklasyfikowano 28 zawodników)

 1. Szymon Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 180 pkt.
 2. Rafał Jastrzębowski (Górowo Iławeckie) – 138 pkt.
 3. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 125 pkt.

 

 

Andrzej Markowski

Dodaj komentarz