Posprzątali teren przy dawnym kąpielisku miejskim

Aktualności

Październikowy poranek nad zasnutym mgiełką jeziorkiem może nie nastraja zbyt optymistycznie, jednak właśnie o tej porze, 16 października, uczniowie klasy szóstej SP 2 w Górowie Iław. wraz ze swoim wychowawcą i pracownikami Nadleśnictwa Górowo Iławeckie rozpoczęli sprzątanie okolic dawnego „Kąpieliska miejskiego”, a dzisiaj właściwie uroczego parku, wymarzonego miejsca na spacery i podziwianie przyrody.

IMG_2856Uczniowie przystąpili do pracy pod egidą koła Ligi Ochrony Przyrody, które niedawno zostało założone w szkole, a patronat nad nim objęło właśnie Nadleśnictwo.

Przygotowane przez leśniczych worki szybko zapełniły się wszelkiego rodzaju asortymentem śmieciowym, ponieważ, o czym na własne oczy przekonali się sprzątający, nie wszyscy spacerowicze zabierają swoje śmieci z sobą, czy wyrzucają je do śmietników – raczej jako śmietnik traktują całą okolicę.

Zapełnione worki zostały zgromadzone w jednym miejscu, skąd zostały wywiezione przez leśników, natomiast brygada oczyszczająca park nad jeziorkiem udała się odpoczynek przy ognisku, przy czym zza mgiełki ukazało się piękne jesienne słońce.

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz