Zielona Flaga i nagroda dla górowskiego przedszkola

Aktualności

W roku szkolnym 2012/2013 Przedszkole Miejskie w Górowie Iławeckim razem z ponad tysiącem innych placówek oświatowych z całej Polski wzięło udział w programie „Szkoły dla Ekorozwoju”. Jest to program edukacji ekologicznej, w którym można zdobyć certyfikat I stopnia – Lokalnego Centrum Edukacji Ekologicznej lub II stopnia – Zielonej Flagi, który jest międzynarodowym tytułem nadawanym placówkom na całym świecie.

certyfikatZ wielkim zaangażowaniem przystąpiliśmy i braliśmy udział w wielu projektach ekologicznych, akcjach, działaniach na rzecz ekologii i ochrony przyrody.

Rolę koordynatora krajowego programu pełni Fundacja Partnerstwo Dla Środowiska, a nad jakością realizacji oraz oceną szkolnych aplikacji czuwa Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju. I to właśnie ona 13 września pozytywnie rozpatrzyła nasze starania i zadecydowała o przyznaniu nam międzynarodowy certyfikat Zielonej Flagi.

Jesteśmy jedyną placówką w powiecie bartoszyckim, która może pochwalić się tak wyjątkowym i prestiżowym wyróżnieniem.

11 października 2013 r. w czasie Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów.

Jako koordynator przedszkola, miałam zaszczyt z rąk prezesa Fundacji Partnerstwo dla Środowiska p. Rafała Serafina, odebrać certyfikat, Zieloną Flagę i nagrodę.

Certyfikat jest przede wszystkim nagrodą prestiżową i oznacza, że przedszkole z Górowa Iławeckiego będzie promowane na całym świecie jako te, w którym dba się o środowisko.

Certyfikat trzeba odnawiać każdego roku, więc na pewno wystartujemy w programie ponownie i liczymy na kolejne sukcesy.

 

Alina Wierzbowska

Dodaj komentarz