Tenis stołowy na finiszu

Aktualności

W I Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym już niemal wszystko zostało rozstrzygnięte.

IMG_1718Rozegrane w sobotę 9 listopada, 7 zawody z tego cyklu zgromadziły 30 zawodniczek i zawodników. Tradycyjnie rywalizowano w 5 kategoriach: szkoły podstawowe (dziewczęta i chłopcy), kategoria open (kobiety i mężczyźni) oraz turniej z udziałem zawodników posiadających licencje PZTS wraz z wszystkimi chętnymi.

Już po październikowych zawodach wiadomym było, iż w tej ostatniej kategorii zwycięstwo zapewnił sobie Szymon Szewczyk. Jak na prawdziwego sportowca przystało „nie odpuścił” kolejnych zawodów i ponownie wygrał w finale z Rafałem Jastrzębowskim, który definitywnie zagwarantował sobie II miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzeciego miejsca też już nikt nie odbierze nieobecnemu na sobotnich zawodach Januszowi Głębokiemu.

W kategorii szkół podstawowych dziewcząt kolejny raz jedyną uczestniczką była Justyna Wilczek, która także miała zagwarantowane zwycięstwo w tej kategorii.

Po sobotnich zawodach ze zwycięstwa w kategorii open kobiet, może cieszyć się Natalia Sycz, która w pojedynku o I miejsce pokonała Emilię Wawryniuk. Ta ostatnia zawodniczka ma jeszcze szanse na wyprzedzenie II w klasyfikacji generalnej Anny Pich.

W kategorii open mężczyzn niemalże przesądzone jest zwycięstwo Sławomira Kowalewskiego przed Wiesławem Skrętkowskim, który wygrał sobotnie zawody pokonując w finale swojego najgroźniejszego rywala. Zaciętą walkę o III miejsce będą toczyli Stanisław Miciun i Wojciech Szewczyk oraz posiadający jeszcze teoretyczne szanse Bogusław Plona..

Najwięcej emocji dostarczyły zawody chłopców w kategorii szkół podstawowych, gdzie Piotr Wilczek po sobotnim zwycięstwie w finale nad Adamem Dawidem, „odskoczył” od kolegi na 10 pkt. Adam ma jeszcze szanse na zwycięstwo w klasyfikacji łącznej ale musi wygrać ostatni turniej i liczyć, że Piotr będzie w nim co najwyżej trzeci.

Czołówka klasyfikacji we wszystkich kategoriach:

Kategoria szkoły podstawowe – dziewczęta (sklasyfikowano 5 zawodniczek):

1. Justyna Wilczek(Górowo Iławeckie)   –  150 pkt.
  2. Justyna Ciechanowicz (Górowo Iław.) – 50 pkt
  3. Monika Żukowska (Woryny) – 30 pkt.

Kategoria szkoły podstawowe – chłopcy (sklasyfikowano 17 zawodników):

1. Piotr Wilczek (Górowo Iławeckie) – 160 pkt.
  2. Adam Dawid (Górowo Iławeckie) – 150 pkt
  3. Jakub Olszewski (Górowo Iławeckie) – 112 pkt.
  4. Maciej Dziadczyk (Bądle) – 96 pkt.

Kategoria open – kobiety (sklasyfikowano 5 zawodniczek):

1. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 175 pkt.
  2. Anna Pich (Toprzyny) – 135 pkt.
  3. Emilia Wawryniuk (Kamińsk) – 120 pkt.

Kategoria open – mężczyźni (sklasyfikowano 48 zawodników):

1. Sławomir Kowalewski (Lidzbark Warmiński) – 145 pkt.
  2. Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński) – 130 pkt
  3. Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 119 pkt.
  4. Wojciech Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 108 pkt.
  5. Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 100 pkt.

Kategoria: z licencjami PZTS + wszyscy chętni (sklasyfikowano 28 zawodników):

1. Szymon Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 180 pkt.
  2. Rafał Jastrzębowski (Górowo Iławeckie) – 145 pkt.
  3. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 125 pkt.

Zapraszamy na ostatni, VIII turniej z cyklu Grand Prix, który odbędzie się 7 grudnia 2013 roku.