Pomagają w potrzebie

Aktualności

Balem charytatywnym połączonym ze zbiórką datków na leczenie choroby nowotworowej uczennicy Gimnazjum nr 1 Marceliny Czerniewskiej zakończyła się sobota 16 listopada w Górowie Iławeckim. W organizację balu zaangażowali się górowscy przedsiębiorcy, którym przewodzili p. Janusz Kloc (Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gospodarczego Miasta i Gminy Górowo Ił.) i p. Grzegorz Błocki (Stowarzyszenie Górowska Mała Ojczyzna). Impreza odbyła się w miejscowym pubie „BRUNO”.

IMG_4024Między gośćmi sobotniego balu znaleźli się między innymi poseł Miron Sycz, bartoszycki Starosta Wojciech Prokocki, Burmistrz Górowa Ił. Jacek Kostka, Wójt Gminy Górowo Ił. Bożena Świtaj, Marek Karolewski – Prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie dyrektorzy szkół oraz wiele innych osób, które postanowiły wziąć udział w imprezie.

Za zadeklarowane datki goście otrzymywali ekwiwalenty w postaci obrazów, grafik, płaskorzeźb, wyrobów rękodzielniczych, albumów, książek i jeszcze wielu innych ciekawych przedmiotów przekazanych przez darczyńców. W akcję zbiórki datków z wielkim oddaniem zaangażował się starosta Wojciech Prokocki, któremu dzielnie pomagali nowo wybrany przewodniczący RM Górowo Ił. p. Jan Mordas i p. Grzegorz Błocki. Zaangażowanie tych panów okazało się bardzo owocne, ponieważ ostatecznie zebrano ponad 11 tys. zł.

Na potrzeby górowskiej imprezy charytatywnej rzeczy przekazali:

– Marszałek woj. Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas

– Bożena Cebulska – Prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie

– Bożena Świtaj – Wójt Gminy Górowo Ił.

– Jacek Kostka – Burmistrz Górowa Ił.

– Starosta bartoszycki – Wojciech Prokocki

– Marek Karolewski – Prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie

– Zakład Karny w Kamińsku

– Stowarzyszenie „Barka”

– Jan Puławski – proboszcz z Plut

– Jana Bahar

– Liceum Plastyczne w Olsztynie

– Małgorzata Ofierska – Warmiński Zakątek

– Grzegorz Błocki – Prezes Stowarzyszenia Górowska Mała Ojczyzna

– Janusz Kloc – Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gospodarczego Miasta i Gminy Górowo Ił.

– Danuta Kunicka – Dyrektor Szpitala Rehabilitacyjnego w Górowie Ił.

– Koło Gospodyń w Kandytach

– Lucyna Marecka – Dyrektor GOPS.

Warto jednocześnie wspomnieć, że od kilku dni na ulicach miasta spotkać można kwestującą młodzież gimnazjalną, która w ten sposób pomaga swojej koleżance.

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz