Zielona Flaga nad przedszkolem w Górowie Iławeckim

Aktualności

Bardzo miła uroczystość miała miejsce we wtorek 26 listopada w Przedszkolu Miejskim w Górowie Iławeckim.  W tym że dniu miało miejsce przekazanie społeczności lokalnej zdobytego przez placówkę certyfikatu Zielona Flaga.

IMG_4307Na uroczystość przybyli goście specjalni: władze miasta Górowa Iławeckiego, przedstawiciele instytucji miejskich, przedstawiciele placówek oświatowych oraz specjalista do spraw edukacji ekologicznej WFOŚiGW w Olsztynie. Była obecna także przedstawicielka Nadleśnictwa Górowo Iławeckie, które od lat ściśle współpracuje z przedszkolem.

Wszyscy zaproszeni goście mogli zapoznać się z przebiegiem naszych działań realizowanych w ramach programu Szkoły dla Ekorozwoju podczas prezentacji multimedialnej.

Dzieci przygotowały gościom i dosyć licznie zgromadzonym rodzicom scenkę ,,Choć przedszkolak jest nieduży to przyrodzie, wie jak służyć!” bogato ilustrowaną kostiumami i dekoracjami.  Ostatnim punktem uroczystości było przekazanie przez panią dyrektor flagi przedstawicielom społeczności miejskiej:  Burmistrzowi  Miasta Jackowi Kostce, Przewodniczącemu Rady Miasta Janowi Mordasowi oraz przedstawicielom Rady Rodziców przedszkola P. Zielińskiej i Sz. Szypczyńskiemu.

Oficjalnego zawieszenia flagi na budynku przedszkola dokonał Burmistrz Miasta Jacek Kostka. Jesteśmy dumni, ze zdobycia certyfikatu Zielonej Flagi, prestiżowej nagrody dla naszej placówki, która w ten sposób jest promowana nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dziękujemy tym wszystkim, którzy współpracowali z nami i przyczynili się do rozpropagowania działań na rzecz ekologii.

Dodaj komentarz