Zwierzęta i ptaki zimą

Aktualności

Bardzo ciekawie i pożytecznie spędzili czas uczniowie klasy VI a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iław. odwiedzając w środę 4 listopada miejscowe Nadleśnictwo.

IMG_4337Pracownicy Nadleśnictwa Górowo Iławeckie p. Kinga Frąckiewicz i p. Leszek  Bejgier przygotowali uczniom, członkom szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody, bardzo ciekawy wykład, bogato ilustrowany wspaniałymi fotografiami, na temat życia mieszkańców naszych lasów i pól w tak niekorzystnym okresie, jakim jest dla nich zima.

Młodzi miłośnicy przyrody dowiedzieli się jak poszczególne gatunki zwierząt przygotowują się do przetrwania w porze zimowej, które w najgorszym okresie potrafią zapaść w sen zimowy, jakie i gdzie gromadzą zapasy, które miejsca w lesie wybierają do spędzenia nocy, co jest ich codziennym pożywieniem. Pracownicy Nadleśnictwa opowiedzieli także o pomocy zwierzętom ze strony ludzi, czyli przede wszystkim leśników i myśliwych. Zwrócili także uwagę na rodzaj karmy, którą należy wykładać w leśnych paśnikach.

Odrębnym tematem, poruszonym na spotkaniu, była migracja ptaków. Mamy zimą ptaki, który pojawiają się u nas tylko o tej porze roku i warto także o nich pamiętać. Niemniej, co zostało szczególnie podkreślone, należy wykładać ptakom określony rodzaj pożywienia i raz rozpoczętego dokarmiania nie można przerywać.

Niewątpliwie ciekawa lekcja przyrody przygotowana przez leśników pomoże uczniom lepiej zrozumieć otaczający świat, w którym zwierzęta leśne i ptaki mają także swoje miejsce.

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz