W rocznicę stanu wojennego – „PUKAJĄC DO NIEBA BRAM”

Aktualności

W ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Narkomanii 13 grudnia, w pełni  wypełnionej  sali Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim odbył się koncert „Pukając do Nieba Bram” w wykonaniu Wojtka Kubiaka.

IMG_4611Muzyk, lider zespołu Chocolade Spoon,  znany z utworów  Jestem wolny, Dziki sen, czy też  muzyki do seriali Magda M. oraz Dziki,  problem uzależnień przedstawił w sposób ciekawy i nietypowy. Artysta śpiewał piosenki artystów, którzy odeszli od nas przez uzależnienia od różnych środków – bardzo często byli to młodzi ludzie, którzy nadal są idolami pokolenia, śpiewał  również i swoje utwory.

Koncert był przestrogą – nawet sława i pieniądze nie czynią nieśmiertelnym, a czasem nawet uśmiercają. Artysta nie tylko śpiewał i grał na gitarze ale również mówił o doświadczeniach i przeżyciach swoich oraz innych osób z środowisk artystycznych, którzy często kończyli karierę z powodu uzależnienia od alkoholu, narkotyków, dopalaczy czy też innych środków uzależniających.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim oraz Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim. Koncert spotkał się z żywą reakcją uczestników koncertu.

                                                                                                                                        Roman Petrecki

 

Dodaj komentarz