Noworoczny Turniej Trójek Siatkarskich

Aktualności

Zaraz tuż po świętach Bożego Narodzenia w dniu 28 grudnia 2013 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim odbył się IV Świąteczno–Noworoczny Turniej Trójek Siatkarskich. Turniej zorganizowali siatkarze Team-u Cresovia Górowo Iławeckie: Jerzy Tatol, Marcin Kaszubat.

IMG_0098W turnieju wystąpiło 12 zespołów: z Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Kętrzyna oraz Górowa Iławeckiego.  Po rozegraniu 18 meczów grupowych oraz czterech ćwierćfinałów do fazy półfinałowej awansowały cztery zespoły: dwa z Olsztyna oraz dwa zespoły TEAM Cresovii Górowo Iławeckie.

Mecz pomiędzy drużynami TEAM I i TEAM II był bardzo wyrównany. W pierwszym secie walka trwała do stanu 14:14. Potem 3-4 punkty przewagi uzyskał pierwszy zespół TEAM-u i wygrał seta 21:16. Drugi set rozpoczął się od pięciopunktowej przewagi drugiego zespołu TEAM-u 7:2. I gdy wydawało się, że dojdzie do trzeciego seta, zawodnicy pierwszego zespołu wyrównali stan meczu 16:16 i w końcówce uzyskali dwupunktową przewagę i zwyciężyli ostatecznie 21:18, tym samym awansując do finału turnieju, gdzie już czekali zawodnicy z Olsztyna, zespół Johny Walker.

Mecz finałowy był także bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż 1-2 punkty przewagi. Jednak lepszą grę w końcówce pierwszego seta zademonstrowali siatkarze TEAM-u I Cresovia i to oni zwyciężyli w pierwszym secie 21:17. Drugi set wyglądał bardzo podobnie do pierwszego i gdy gospodarze prowadzili już 15:11 wydawało sie, że już jest po meczu. Nic z tego. Zespół gości zdobył cztery punkty z rzędu i doprowadził do gry na przewagi. Wynik 24:22 dla gospodarzy mówi o bardzo wyrównanej końcówce, ale to jednak siatkarze TEAM I Cresovia Górowo Iławeckie po końcowym gwizdku sędziego cieszyli się z wygranej w tym meczu jak również w całym turnieju. Natomiast w meczu o trzecie miejsce zawodnicy TEAM II Cresovia Górowo Iławeckie pokonali zespół Brygada RR 2:0 (17, 16) i zdobyli brązowe medale tego turnieju.

Drużyna TEAM I Cresovia Górowo Iławeckie wystąpiła w składzie: Jerzy Tatol, Mateusz Cybulski, Patryk Gruźliński.

Zespół Johny Walker wystąpił w składzie: Arkadiusz Mickun, Krzysztof Rawski, Szymon Witkowski.

TEAM II Cresovia Górowo Iławeckie wystąpił w składzie: Marcin Kawiecki, Jacek Kawiecki, Paweł Kawiecki, Janusz Wirboł.

Oto końcowa klasyfikacja Noworocznego Turnieju:

I        TEAM I, Cresovia Górowo Iławeckie

II       Johny Walker, Olsztyn

III      TEAM II Cresovia, Górowo Iławeckie

IV      Brygada RR

V       Warmig, Olsztyn

VI      Oby Nogi Wytrzymały, Olsztyn

VII     SET Kętrzyn

VIII    Nie Pal Styków, Górowo Iławeckie

IX      SPS, Górowo Iławeckie

X       FC Metanabol, Lidzbark Warmiński

XI      Beka z Typa, Górowo Iławeckie

XII     LO, Górowo Iławeckie

Dodaj komentarz