Wigilia w górowskiej Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej

Aktualności

19 grudnia w Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej Caritas w Górowie Iławeckim odbyła się uroczysta Wieczerza Wigilijna. Świąteczny wieczór rozpoczął się Jasełkami przedstawiającymi narodziny Syna Bożego. Jasełka przygotowali wychowankowie świetlicy pod kierunkiem pani Moniki Kuśmierczyk. Mali aktorzy podczas prób dawali z siebie wszystko, by móc jak najlepiej przekazać istotę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne  Jasełka przeplatały współczesne realia życia codziennego z podniosłym charakterem wydarzenia z przed tysięcy lat. Zaproszeni goście byli pod wrażeniem dzieci, które z wielkim zaangażowaniem wczuwały się w swoje role.

DSCN8011Po przedstawieniu wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem  świąteczne życzenia, potem zasiedli do wspólnego stołu nakrytego wigilijnymi potrawami, które przygotowała pani Ewa Antochów wspólnie z dziećmi. Świąteczny nastrój potęgowała podkreślała przystrojona sala, a przede wszystkim Boży Żłóbek przygotowany przez wychowanków świetlicy. W oczekiwaniu na Św. Mikołaja, który przyniósł bogate prezenty wszystkim dzieciom, śpiewano kolędy.

W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście, m.in.: Dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. Paweł Zięba, Burmistrz Miasta Jacek Kostka, Przewodniczący Rady Miasta Jan Mordas, ks. dziekan J. Gawrylczyk, Robert Lorenc Dyrektor Carrefour w Olsztynie jak również przedstawicieli innych instytucji wspierających działalność świetlicy.

W tym miejscu pragniemy podziękować sponsorom wspierającym świetlicę, szczególnie grupie Carrefour, która po raz kolejny włączyła naszą świetlicę do udziału w programie „Dożywianie z Carrefour” oraz  firmie Nova Mazur Design. Za szczodre serca DZIĘKUJEMY!

Dodaj komentarz