Na rzecz potrzebujących

Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 22 zagrała także w Górowie Iławeckim. W niedzielny poranek wolontariusze, tradycyjnie w większości uczniowie liceum i gimnazjum, wyszli na ulice aby zbierać datki na wspólny cel. Najlepszymi godzinami, co już mamy sprawdzone od lat są te, kiedy wierni wychodzą po mszach z kościoła i cerkwi.

DSCF5457Nie zważając na popadujący deszcz i wiatr młodzi ludzie z kolorowymi identyfikatorami i puszkami w ręku wędrowali ulicami miasteczka zbierając pieniądze na szczytny cel.

Do działań na rzecz orkiestry dołączyli się także miejscowi sportowcy organizując w hali przy Szkole Podstawowej nr 2 turniej tenisa stołowego w którym udział wzięło 19 osób. Wszyscy uczestnicy  – w miarę swoich możliwości – wsparli tegoroczny Finał WOŚP. Może uzbierana kwota nie była zbyt imponująca, ale należy wziąć pod uwagę, iż w turnieju uczestniczyły głównie dzieci. Przez ponad 2 godziny uczestnicy turnieju mieli okazję aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie i mieć satysfakcję z pożytecznie spędzonego czasu wolnego.

Wieczorem w Domu Kultury przeprowadzona została aukcja przedmiotów artystycznych przekazanych głównie przez Zakład Karny w Kamińsku. Licytujący mogli wybierać między obrazami, rzeźbami, ozdobnymi szkatułkami, ręcznie malowanymi bombkami choinkowymi oraz innymi ciekawymi przedmiotami. Aukcję rozpoczęła licytacja koszulek z logo Orkiestry.

Opisanymi działaniami Górowo Iławeckie kolejny raz włączyło się do ogólnopolskiej świątecznej akcji.

Bohdan Tchórz

(foto B. Tchórz i B. Matoszko)

Dodaj komentarz