Zagraliśmy dla Majdanu

Aktualności

Niedzielny wieczór 2 marca wielu mieszkańców i gości naszego miasta miało okazję spędzić arcyciekawie czas biorąc udział w koncercie charytatywnym poświęconym kijowskiemu Majdanowi. Pomysłodawcą i siłą napędową inicjatywy był muzyk zespołu The Ukrainian Folk Miron Maciopa, natomiast pomieszczeniami służył Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Przed publicznością wystąpili muzycy z zespołów: Babsztyl, Raggafaya, Dagadana, Luiku.

IMG_6479Przez salę koncertową ukraińskiej szkoły przewinęło się kilkaset osób, w większości młodych ludzi, chociaż nie zabrakło starszych i dzieci. Między publicznością byli: poseł na Sejm Miron Sycz, Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki, Burmistrz Górowa Iław. Jacek Kostka, Wójt Gminy Górowo Iław. Bożena Świtaj.

Wstęp na salę koncertową był wolny ale publiczność mogła złożyć dobrowolny datek do jednej z puszek, którymi opiekowała się młodzież gimnazjalna i licealna krążąca po korytarzach szkoły.

Koncert zakończył się ok. 23.00 i z całą pewnością dla wszystkich, którzy wzięli w nim udział, był to czas spędzony korzystnie, ponieważ muzycy występujący na scenie zagwarantowali ciekawe, stojące na wysokim poziomie artystycznym widowisko.

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz