II Grand Prix

Aktualności

Wysoki poziom, emocjonujące zawody oraz świetny pokaz tenisa stołowego – tak w skrócie można byłoby określić inauguracyjny turniej II Grand Prix, który 8 marca rozpoczął się w Górowie Iławeckim.

DSCF6098Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek organizatorzy turnieju zacierali ręce z zadowolenia, gdyż wśród zgłoszonych, byli znani, czynni zawodnicy ligowi oraz amatorzy gwarantujący wysoki poziom turnieju. Wśród uczestników zawodów znaleźli się reprezentanci Bartoszyc, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Ornety, Korsz, Sępopola oraz Górowa Iławeckiego i jego okolic (Woryny, Piasty Wielkie, Czyprki i Bądle ). Widać, że górowski turniej zaczyna nabierać coraz większego znaczenia w województwie.

Otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta, pan Jacek Kostka, który życzył wszystkim zawodnikom sukcesów sportowych i nie zapominając o Dniu Kobiet, wręczył uczestniczkom tego turnieju słodkie upominki. Szkoda tylko, iż obsada kobiecych kategorii była nad wyraz skromna, gdyż do zawodów zgłosiło się ich zaledwie dwie. Jednak udział obydwu zawodniczek w turnieju zostanie zapamiętany: Justyny Wilczek z uwagi na fakt, iż była jedyną zawodniczką w kategorii amatorskiej, zaś wspaniałe pojedynki Mai Mańkiewicz w kategorii z licencjami PZTS, zachwyciły wszystkich kibiców i zawodników. To naprawdę trzeba było samemu zobaczyć, jak wspaniale radziła sobie przy stole ta drobna uczennica II klasy gimnazjum z Lidzbarka Warmińskiego.

W stwierdzeniu, iż tenis stołowy to gra dla każdego, może utwierdzać udział w górowskich zawodach rodzinnych „klanów”. Górowanie Wojciech Szewczyk z synem Szymonem oraz Adam Wilczek z dziećmi Justyną i Piotrem, nie stanowili jedynych zespołów rodzinnych. Czołowych kadetów ogólnopolskich list rankingowych: Maję Mańkiewicz oraz Kamila Urbanowicza, trenujących w Lidzbarku Warmińskim, gorąco dopingowali ojcowie: Mariusz Mańkiewicz oraz Wiesław Urbanowicz, którzy również uczestniczyli w zawodach.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Dziewczęta – szkoły podstawowe i gimnazjalne.

1 Justyna Wilczek (Górowo Iławeckie).

Chłopcy – szkoły podstawowe i gimnazjalne:

  1. Łukasz Grzegrzółka – Czyprki.
  2. Piotr Wilczek – Górowo Iławeckie
  3. Jakub Olszewski – Górowo Iławeckie

Mężczyźni – kategoria open:

  1. Mariusz Mańkiewicz (Konopki Nowe)
  2. Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński)
  3. Sławomir Kowalewski (Lidzbark Warmiński)
  4. Ryszard Krajnik (Lidzbark Warmiński)

5-6    Rogalski Bartosz  (Olsztyn), Stanisław Miciun (Bartoszyce)

7-8    Urbanowicz Wiesław (Lorneta), Łastowski Jan (Bartoszyce)

Zawodnicy z licencjami + wszyscy chętni:

  1. Kamil Urbanowicz  (Lidzbark Warmiński)
  2. Szymon Szewczyk (Górowo Iławeckie)
  3. Maja Mańkiewicz (Lidzbark Warmiński).

Kolejne zawody zaplanowane są na dzień 5 kwietnia 2014 roku. Program zawodów pozostaje bez zmian.

Andrzej Markowski 

Fotografował Bartłomiej Matoszko

Dodaj komentarz