Muzyk z Górowa wygrał marcową edycję „Łowiska” w Radio Olsztyn

Aktualności

Marcin Kaszubat, muzyk z naszego miasteczka został laureatem miesiąca w marcowej edycji „Łowiska” – audycji radiowej prowadzonej przez Mariusza Trzmiela i Norbiego, w której obaj panowie wyławiają talenty muzyczne z Warmii i Mazur.

Od_lewej._Marcin_Kaszubat_Mariusz_Trzmiel_Wojciech_Maluc„Muzyką zajmuję się od dawna ale zawsze było to tylko hobby i raczej traktowałem ją jako wspaniałą odskocznię od codziennych obowiązków. Owszem zdarzały się ciekawe koncerty, wyjazdy na drugi koniec Polski ale były to raczej epizody”, opowiada Marcin.

W maju zeszłego roku wygrał pierwszy konkurs muzyczny w jakim wziął udział – Festiwal Eco Folk Rock w Górowie Iławeckim. „Dosłownie dzień wcześniej dowiedziałem się, że większość konkursowych kapel będzie przyjezdnych. Postanowiłem więc bronić honoru Górowa i zaprezentować własną twórczość”. Dzięki tej wygranej zyskał możliwość nagrania swoich piosenek w profesjonalnym studio.

„Obie piosenki, które dotychczas nagrałem mają charakter i tematykę regionalną, opowiadają o tęsknocie za rodzinnymi stronami z perspektywy emigracji oraz o powojennej historii naszych terenów. Ze względu na ich charakter postanowiłem je porozsyłać tylko do lokalnych rozgłośni radiowych. Ku mojemu zdziwieniu to właśnie ta największa, czyli Radio Olsztyn odezwała się najszybciej.”

Później pojawiła się wiadomość o wygranej i zaproszenie do Radia Olsztyn. Cała godzinna audycja była poświęcona właśnie Marcinowi. Oprócz wywiadu, utworów autorskich pojawiły się również piosenki zespołów, którymi się inspiruje. „Po kilku dniach, jak zeszło już ze mnie to ciśnienie, zdałem sobie sprawę jaką wspaniałą przygodą była ta audycja. Czułem się jak współprowadzący program, mogłem wybierać muzykę jaką puścimy słuchaczom. Wybrałem oczywiście zespoły, których na co dzień nie da się usłyszeć w polskich rozgłośniach. Zostaliśmy wraz z kolegami bardzo miło przyjęci, oprowadzono nas w luźnej, przyjacielskiej atmosferze po budynku olsztyńskiej rozgłośni, zostaliśmy zaproszeni do zagrania koncertu na żywo w Radio Olsztyn” opowiada Marcin.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji „Łowiska” będzie finałowy koncert laureatów poszczególnych miesięcy, który odbędzie się w czerwcu tego roku. „Już dziś zapraszam wszystkich, dla których moje piosenki stały się ważne do wyjazdu z nami i wspierania nas podczas tego koncertu. To może być kolejna fajna przygoda” mówi Marcin.

Wywiad Łowisko 28.03.2014

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz