Gimnazjaliści przystąpili do egzaminów

Aktualności

W słoneczną środę 23 kwietnia, rankiem o godz. 9.00 ruszyły w całej Polsce egzaminy gimnazjalne. Są one podsumowaniem trzyletniej nauki i mają wykazać jak ją sobie gimnazjaliści przyswoili. W ponad 380-tysięcznej rzeszy uczniów znalazło się także 86 gimnazjalistów z obu szkół tego typu w Górowie Iławeckim.

IMG_7296Środowe testy poświęcone były historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie uczniowie mieli 60 min. (ci z  dysleksją 80 minut). Część historyczną testu zdominowało średniowiecze, w szczególności Zakon Krzyżacki. WOS sprawdził ich wiedzę dotyczącą prawodawstwa państwa i religii. Po godzinnej przerwie zdający przystąpili do bloku zadań z języka polskiego. Na rozwiązanie ich mieli 90 minut (dyslektycy 135). Ta część egzamin rozpoczęła się od fragment „Hebanu” Ryszarda Kapuścińskiego.

W czwartek 24 kwietnia, również o godz. 9.00 gimnazjaliści zasiedli do części przyrodniczo-matematycznej. Są w niej zadania z biologii, chemii, fizyki i geografii. Później, godz. 11.00 czeka jeszcze na nich sprawdzian z matematyki.

Trzeci dzień egzaminów, piątek 25 kwietnia, poświęcony został językom obcym. Przystąpienie do egzaminu jest koniecznym warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do niego w tym tygodniu, będzie go pisał w innym terminie.

Dodaj komentarz