Siatkarki górowskiej podstawówki w sportowej czołówce województwa

Aktualności

IMG_8788Zwycięstwem siatkarskiej drużyny z Pisza zakończył się Wojewódzki Finał Turnieju „4” Dziewcząt Szkół Podstawowych SZS rozegrany w środę 21 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim.

Rozegranie Finału w SP 2 Górowo Iław. już po raz kolejny oznacza, że wymieniona szkoła bardzo dobrze radzi sobie z organizacją tego typu imprez sportowych – zaznaczył w swoim słowie, zwracając się do zgromadzonych na hali sportowej, p. Wacław Wasiela, prezes Warmińsko-Mazurskiego SZS.

W środowym Turnieju wzięło udział łącznie sześć najlepszych drużyn województwa, które wcześniej zostały zwycięzcami Turniejów regionalnych. Były to szkoły z Giżycka, Pisza, Braniewa, Ostródy, Bartoszyc i Górowa Iławeckiego.

Po rozegraniu wszystkich meczy przewidzianych harmonogramem rozgrywek kolejność miejsc przedstawiała się następująco:

  1. SP 4 – Pisz
  2. SP 3 – Braniewo
  3. SP 2 – Górowo Iławeckie
  4. SP 3 – Bartoszyce
  5. SP 1 – Ostróda
  6. SP 4 – Giżycko

O tym, że rozgrywane na hali sportowej górowskiej podstawówki mecze stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczały kibicom wiele emocji dobitnie świadczył fakt, o końcowych rezultatach we wszystkich decydował tai break. O tym także w podsumowującym słowie wspomniał prezes W. Wasiela. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, pucharami i medalami.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Górowie Iławeckim już od wielu lat realizuje poszerzony program wychowania fizycznego poprzez założenie jednej klasy o profilu sportowym. To założenie szybko przełożyło się na konkretne rezultaty, którymi są wysokie wyniki we wszelkich turniejach siatkarskich rozgrywanych w województwie. Jest to bez wątpienia duże osiągnięcie jak na szkołę z niedużego miasta, ukazujące bardzo dobry poziom pracy nauczycieli, zaangażowanie samych uczniów oraz pozytywne nastawienie do sportu szkolnego ze strony dyrekcji szkoły.

W przyszłym roku szkolnym absolwenci SP zasilą szeregi miejscowego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II, gdzie powstanie klasa o podobnym profilu ze specjalizacją piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców.

Bohdan Tchórz