BARKA – niepełnosprawnym

Aktualności

IMG_9407Z udziałem niemal setki niepełnosprawnych zawodników oraz ich opiekunów odbył się w Górowie Iławeckim 5 czerwca na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 VII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”.

W słowie do zgromadzonych na hali prezes Stowarzyszenia Piotr Baczewski z satysfakcją podkreślił, że Turniej cieszy się coraz większą popularnością w środowisku i do udziału w nim zgłasza się z każdym rokiem coraz więcej zawodników. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Burmistrz Górowa Iław. Jacek Kostka.

Do udziału w tegorocznych zmaganiach zgłosiło się trzynaście zespołów: WTZ Górowo Iławeckie, ŚDS „Lazarus” Elbląg, ŚDS Kętrzyn, ŚDS Górowo Iławeckie, WTZ SION Bartoszyce, WTZ Henrykowo, ŚDS „Bajka” Pieniężno, ŚDS Lidzbark Warmiński, ŚDS Elbląg, ŚDS Henrykowo, WTZ Kętrzyn, ŚDS Kwietniewo, ŚDS Bartoszyce.

Po rozlosowaniu kolejności zawodnicy przystąpili do rozgrywek. Publiczność obserwująca zmagania miała co podziwiać, ponieważ pingpongiści nie oszczędzali się i dokładali wszelkich starań, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. W przerwach zarówno zawodnicy jak i publiczność mogli częstować się ciasteczkami i napojami przygotowanymi przez pracowników górowskiej „Barki”.

Pełen emocji czwartkowy Turniej zakończył się wręczeniem najlepszym zawodnikom pucharów i nagród rzeczowych. Dyplomy uczestnictwa otrzymali wszyscy grający.

Najlepszymi okazali się: Uczestnicy – 1. Andrzej Paliwoda (ŚDS Lidzbark Warmiński), 2. Zbigniew Baranowski (ŚDS Kętrzyn), 3. Mirosław Mikołajski (ŚDS „Lazarus” Elbląg); Kadra – 1. Janusz Głębocki (WTZ Górowo Iławeckie), 2. Jacek Gąsiorowski (ŚDS „Lazarus” Elbląg), 3. Paweł Gołębiewski (ŚDS „Lazarus” Elbląg).

Turniej, co także podkreślił prezes Piotr Baczewski, odbył się przy zaangażowaniu sponsorów, którymi byli:

– EKO-BART M. Mizio, A. Kamiński,

– J. Oleszkiewicz, J. Zdunek PPHU Górowo Ił.,

– Teresa Stylpaczuk, Sklep Wielobranżowy Górowo Ił.,

– „Szewczyk” Z.U.R-B Wojciech Szewczyk,

– BAKS Ryszad Kierul,

– AGROMEG Sp. z o.o. Janusz Kloc,

– Urząd Miasta Górowo Iławeckie,

– Leszek Kłębucki EWIX Sp. z o.o. Górowo Ił.,

– Zygmunt Markowski, Mechanika Samochodowa Górowo Ił.,

– KIK Materiały Budowlane, Górowo Ił.

– SOFA s.c. Apoloniusz Szkudlarek ZPH,

„Ptasznik” PPHU T. Troszczyński, M. Pieza.

Zorganizowanie VII już Turnieju było sukcesem nie tylko organizatorów ale także samych jego uczestników, którzy mogli dzięki niemu wziąć udział w dużej imprezie sportowej i walczyć o przygotowane dla nich trofea. Takie okazje nie zdarzają się zbyt często.

Bohdan Tchórz