X Międzygimnazjalny Turniej Piłki Nożnej

Aktualności

DSC_0609Już po raz dziesiąty 29 maja na boisku „Orlik” przy ul. Sikorskiego odbył się w ramach obchodów Warmińsko–Mazurskich Dni Rodziny Międzygimnazjalny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Górowo Iławeckie. Turniej otworzył Burmistrz Miasta p. Jacek Przemysław Kostka razem z p. Wiolettą Lugowską-Rohun, wicedyrektorem Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim.

W tym roku o Puchar Burmistrza rywalizowały cztery drużyny. Oprócz gospodarzy turnieju, drużyny z Gimnazjum nr 1, przyjechali chłopcy z Gimnazjum z Kandyt, Lelkowa oraz Bezled. Turniej rozgrywał się systemem „każdy z każdym”. Puchar Burmistrza Miasta powędrował do Lelkowa. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum w Lelkowie. Podobnie jak w roku ubiegłym, gospodarze turnieju byli bardzo gościnni i zajęli trzecie miejsce.

Wszystkie mecze, pomimo iż były zacięte, to odbywały się na sportowym poziomie. Arbitrem zawodów był p. Stanisław Pełkowski, który panował nad młodzieńczą fantazją zawodników.

Wszystkie reprezentacje otrzymały puchary i dyplomy, a każdy zawodnik również medal. Najwszechstronniejszy zawodnik każdej z drużyn otrzymał także medal okolicznościowy. Najwszechstronniejszym zawodnikiem górowskiego gimnazjum został Przemysław Tyryłło z klasy III A. Sponsorzy sportowej imprezy, Burmistrz Miasta oraz Dyrektor Gimnazjum nr 1 oprócz w/w nagród zafundowali uczestnikom tradycyjnie pączki.
Sportowej rywalizacji sprzyjał gorący doping kibiców, uczniów i trenerów poszczególnych drużyn.