Dni Górowa już w sobotę

Aktualności

IMG_9409Przygotowania do kolejnych, XXIII Dni Górowa Iławeckiego idą pełną parą. Nasi dzielni strażacy ochotnicy już umyli wodą ze specjalnym płynem bruk przed ratuszem miejskim, w parku trawa jest już skoszona oraz przycięte drzewa i krzewy. Plakaty na słupach ogłoszeniowych informują o zaplanowanych przedsięwzięciach i koncertach. Słowem, miasto na miarę własnych możliwości, rzetelnie przygotowuje się do obchodów swojego święta.

Początek Dni Górowa Iławeckiego to sobota 14 czerwca i o godz. 12.00 msza święta w intencji miasta w cerkwi greckokatolickiej z udziałem gospodarzy, zaproszonych gości i mieszkańców. Po mszy na Placu Ratuszowym przewidziana jest część oficjalna, między innymi z przemówieniami, wręczeniem nagród najlepszym uczniom górowskich szkół i występami artystycznymi.

Od godziny 18.00 w parku miejskim można będzie pobawić się przy muzyce zaproszonych do występów na scenie zespołów i solistów: Anker, Asteria, Bartosz Abramski, Hitano, Hoyraky, Marcin Kaszubat, Transsexdisco.

Na niedzielę 15 czerwca przewidziane są zawody wędkarskie, piłka plażowa, mecz piłki nożnej o Puchar Burmistrza oraz wiele ciekawych wystaw tematycznych w instytucjach kulturalnych miasta.

Sięgając do wydarzeń sprzed 23 lat, mieszkańcy w żartach podkreślają, że rzadko obywało się bez rzęsistego deszczu w czasie święta. Niemniej organizatorzy spodziewają się wspaniałej, słonecznej pogody.

Bohdan Tchórz