Finał Górowskich Dni Rodziny

Aktualności

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrzy wspaniałej, słonecznej pogodzie, podobnie jak 24 maja przy inauguracji Górowskich Dni Rodziny, w niedzielę 8 czerwca odbył się festyn rodzinny z udziałem mieszkańców miasta. Organizatorem rodzinnego święta był Urząd Miasta, Ośrodek Kultury, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Szkoła Podstawowa nr 2, Gimnazjum nr 1, Sekcja Wędkarska ”Wydra” oraz Ochotnicza Straż Pożarna, bez której cała impreza nie mogła by się odbyć.

Już od samego poranka kilkudziesięciu młodych miłośników wędkarstwa mogło wziąć udział w zawodach wędkarskich, które zakończyły się wspólnym pieczeniem kiełbasek. Następnie od godziny 13.00, na boisku „Orlik” przy szkole podstawowej odbył festyn rodzinny. Każdy mógł coś znaleźć dla siebie, a wybór konkurencji był naprawdę duży. Wszyscy, zarówno młody jak i dorosły mogli uczestniczyć w konkurencjach indywidualnych, jak również rodzinnych, m.in. rzut lotką do tarczy, rzut do puszki z coca-colą, strzał z wiatrówki do tarczy, „kaczy chód”, rzut kaloszem, skok w dal z miejsca, „konkurencje strażackie”.

Z całą pewnością te kilka popołudniowych godzin spędzonych wspólnie z innymi rodzicami i dziećmi dało uczestnikom pikniku wiele radości i było jedną z niewielu okazji do integracji przy konkursach, zabawach i grach przygotowanych przez organizatorów. Wiele zabaw zresztą zaplanowano tak, aby dzieci mogły w nich uczestniczyć razem ze swoimi rodzicami. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody, a każdy uczestnik mógł posilić się „Grześkiem”. Zawody sportowo-rekreacyjne umiliły występy wokalne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 jak również chóru seniorów PROMIEŃ.

W celu konkretnego posilenia się można było skorzystać, tradycyjnie już od kilku lat, ze smacznej grochówki z kuchni polowej wydawanej przez strażaków.

Festyn zakończył się pokazem umiejętności strażackich naszych strażaków czyli „laniem” wody wszystkich, którym doskwierał niedzielny upał.

Roman Petrecki

foto – Dom Kultury