Dzieci z Górowa na Festynie Rodzinnym w Rybakach

Aktualności

20140531_10363230 maja wychowankowie Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Górowie Iławeckim wzięli udział w festynie rodzinnym w Rybakach, organizowanym przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

W pogodny, piękny i słoneczny dzień dzieci przeżyły mnóstwo wrażeń. Chętnie brały udział w zorganizowanych konkurencjach sprawnościowych, tj. wyścigach z truskawkami, wyścigach gąsienic, rzutach do celu, rozgrywkach w piłę nożną, jedzeniu jabłka na sznurku. Przeprowadzono konkurs p.t. „ 10 lat Polski w Unii Europejskiej”, w którym nasze dzieci zajęły wysokie nagradzane miejsca, w różnych kategoriach wiekowych.

Przygotowano również wiele innych atrakcji, m.in. pokazy wozów strażackich, możliwość przymierzenia różnych części garderoby służb mundurowych, malowanie twarzy. Wychowankowie mogli posmakować pieczonej kiełbaski, gorącego bigosu oraz napojów chłodzących. W przerwach między organizowanymi konkurencjami dzieci mogły popisać się przed widownią swoimi talentami scenicznymi wykonując piosenki z dowolnego repertuaru. Wychowankowie świetlicy z Górowa Iławeckiego zaśpiewali piosenkę Kai Paschalskiej p.t. „Kocham Cię” oraz „Mama Królowa” zespołu dziecięcego Arka Noego. Występ swój zadedykowali wszystkim mamom.

Na koniec festynu wszystkie dzieci otrzymały paczki. Szczęśliwe i zadowolone wróciły do domu. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za możliwość spędzania czasu przez uczestników świetlicy w tak przyjemny i aktywny sposób!

Opiekun świetlicy opiekuńczo-wychowawczej

w Górowie Iławeckim

Monika Kuśmierczyk