Zaczęły się wakacje – szkoły do remontu

Aktualności

IMG_0001Koniec czerwca oznacza zakończenie roku szkolnego we wszystkich typach szkół w całym kraju. Odświętnie ubrane dzieci i młodzież z kwiatami w ręku podążające do swoich szkół, a potem ze świadectwami w ręku, sprawiają, że ten dzień (w tym roku był to 27 czerwiec) staje się prawdziwym świętem nauki.

Górowo Iławeckie nie jest miastem dużym, niemniej we wszystkich jego szkołach łącznie pobiera nauki ok. tysiąca uczniów, w tym połowa z poza niego (mamy nawet uczniów z zagranicy), więc zakończenie roku szkolnego jest w nim dniem szczególnym. Po otrzymaniu świadectw, a najlepsi jeszcze listów pochwalnych i nagród książkowych, zrobieniu sobie pamiątkowych zdjęć, pożegnaniu się z kolegami i nauczycielami wszyscy udali się na zasłużony wakacyjny odpoczynek.

Warto zaznaczyć, że, szczególnie młodszym dzieciom, w tym świątecznym dniu towarzyszą także rodzice i dziadkowie, fundującym im już po uroczystościach rozmaite nagrody.

Na dwa letnie miesiące miejskie uliczki wyraźnie opustoszeją, by we wrześniu znowu zapełnić się wesołą i żwawą uczniowską gromadą.

Bohdan Tchórz