Feniks odradza się nad wodą

Aktualności

001Od 14 lipca przebywała w naszym mieście na dwutygodniowym obozie artystycznym grupa dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów, razem – miłośników teatru, pantomimy i przedstawień plenerowych. Przyjechali w sile niemal osiemdziesięciu osób z podwarszawskiego Piaseczna. Wybrali Górowo Iław. i Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, ponieważ znaleźli tutaj spokój i doskonałe warunki do przeprowadzania warsztatów artystycznych, a także rozwijania swoich talentów.

Opiekunowie młodzieżowych teatrów DOMINO, EXPONED, ZGRAJA Z ZIELONEJ, HORROREK i innych, zadbali, aby pobyt w Górowie Ił. był z jednej strony intensywnym doskonaleniem umiejętności artystycznych, ale także wypoczynkiem połączonym z wyjazdami plenerowymi i poznawaniem historii miejscowości.

Doświadczenie zdobywane podczas zajęć owocowało spektaklami, które prezentowane były w amfiteatrze nad jeziorkiem za zabudowaniami szkolnymi.

Miłośnicy sztuki teatralnej mogli, między innymi, obejrzeć bardzo intrygujący spektakl z Feniksem w roli głównej, poprzedzony prezentacją żywiołowego ukraińskiego hopaka (młodych piasecznian uczył go choreograf „Dumki” z asystentami). Pomimo zaproszeń na wieczór 25 lipca, ławki dla publiczności świeciły pustkami, jedynie ze strony wiaty pobrzmiewały wymowne dźwięki o szklanej strukturze.

Goście naszego miasta, młodzi adepci sztuki teatralnej, związani są z Centrum Kultury w Piasecznie.

Bohdan Tchórz