Podziękowali za gościnność, życzliwość i opiekę

Aktualności

IMG_2347Po dziesięciodniowym odpoczynku kolonijnym w naszym mieście w środę 6 sierpnia wieczorem wyjechała do siebie grupa dzieci i młodzieży z partnerskiej gminy Niedźwiedź (powiat Limanowa) wraz z opiekunami. W tym samym dniu na zaplanowany obóz kondycyjny przyjechali młodzi sportowcy z tego samego regionu. Obie grupy skorzystały z bazy noclegowej i stołówki Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania.

Goście z południa Polski odpoczynek połączyli z edukacją, albowiem nie tylko korzystali ze słonecznej pogody przebywając na plaży w Wielochowie, ale także podróżowali do ciekawych miejsc naszego regionu. Byli na zamku w Lidzbarku Warmińskim, wzięli udział w koncercie charytatywnym zorganizowanym przez lidzbarskich Joannitów, odwiedzili Trójmiasto, zwiedzili Wzgórze Katedralne we Fromborku, odbyli wycieczkę do Malborka zatrzymując się po drodze w ciekawych miejscach.

Dzieci także odwiedziły ścieżkę ekologiczną w Dzikowie, gdzie zapoznały się z osobliwościami terenu oraz florą i fauną okolicznych lasów. Pracownicy Nadleśnictwa Górowo Iławeckie przygotowali uczniom również interesującą przedmiotową pogadankę i mini-wycieczkę zakończoną poczęstunkiem przy ognisku.

Na pożegnanie z Górowem, w dzień wyjazdu, dzieci z Niedźwiedzia przygotowały kilka góralskich piosenek i tańców. W tej miłej uroczystości uczestniczyli, między innymi, Burmistrz Górowa Iław. Jacek Kostka, Przewodniczący Rady Miasta Jan Mordas, dyrektorzy szkół, przedstawicielka Nadleśnictwa oraz jeszcze kilka innych zaangażowanych osób.

Żegnając się goście i gospodarze wymienili się miłymi słowami oraz pamiątkowymi prezentami.

Bohdan Tchórz