Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/15

Aktualności

IMG_3031Odświętnie ubrane dzieci i młodzież 1 września na ulicach naszych miast, miasteczek i wsi to niewątpliwa oznaka, że rozpoczyna się rok szkolny. Bardzo ważne wydarzenie dla całego kraju, a już szczególnie dla tych, którzy w szkolnych progach pojawiają się po raz pierwszy – przeżywają zarówno dzieci jak i ich rodzice.

W naszym mieście na uroczystych apelach otwierających nowy rok szkolny 2014/2015 pojawiło się we wszystkich szkołach ponad osiemset uczniów. Przywitali ich dyrektorzy, nauczyciele oraz władze samorządowe. W obu liceach na inauguracji roku szkolnego obecny był poseł na Sejm RP p. Miron Sycz. Szkoły odwiedził także nasz Burmistrz p. Jacek Kostka.

W przemówieniach inauguracyjnych uczniowie przede wszystkim usłyszeli słowa powitania, życzenia sił i entuzjazmu przed nowymi wyzwaniami edukacyjnymi, które niesie z sobą nowy rok szkolny oraz dużej dozy optymizmu.

Dzień 1 września to szczególna data w historii Polski. Równo 75 lat temu rozpoczęła się agresja Niemiec hitlerowskich na nasz kraj. O tym należy pamiętać, szczególnie w sytuacji, kiedy w naszej części Europy przez działania współczesnego agresora nie wszystkie dzieci mogły pójść do swoich szkół.

Po części oficjalnej dzieci i młodzież poszli do swoich klas na spotkania z wychowawcami.

 

Bohdan Tchórz