Stadion już oficjalnie oddany do użytku

Aktualności

DSCF4346Tak długo oczekiwany dzień wreszcie nadszedł. Była to niedziela 7 września. Pogoda wspaniała. Górowscy futboliści, sympatycy miejscowego Klubu Sportowego „CRESOVIA” oraz mieszkańcy miasta doczekali się uroczystego otwarcia nowo zbudowanego stadionu (na miejscu starego) i pierwszego oficjalnego meczu piłki nożnej.

W tej podniosłej dla lokalnej społeczności uroczystości wzięli udział między innymi: poseł na Sejm Miron Sycz, posłanka na Sejm Elżbieta Gelert, Marszałek Sejmiku woj. Warmińsko-Mazurskiego, Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki, Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, Wójt Gminy Górowo Iławeckie, Bożena Świtaj, delegacja Bagrationowska. Przyjechała też grupka dawnych mieszkańców, pragnąca wziąć udział w święcie swego miasta.

Pierwszym punktem uroczystego otwarcia był niesłychanie ciekawy, emocjonujący i pełen zaskakujących akcji mecz, który został rozegrany przez dwie drużyny old-boyów, to znaczy dawnych zawodników KS CRESOVII pragnących w ten sposób oddać hołd swojemu klubowi w dniu święta. Mecz, z racji na specyfikę zawodników, był nieco skrócony. Rezultat spotkania 2 : 2.

Po emocjach tego spotkania nadszedł czas na uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego obiektu sportowego.

Pełnowymiarowy mecz rozegrały drużyny CRESOVIA Górowo i HURAGAN Morąg. To spotkanie zakończyło się wynikiem 9 : 3 dla Górowa. Radości kibiców nie było końca.

Warto zaznaczyć, że w przerwie meczu przed publicznością i zaproszonymi gośćmi zaprezentowały się górowskie drużyny żaków, orlików, młodzików i juniorów młodszych.

Na samych meczach jednak sportowo-rozrywkowa niedziela w Górowie Iławeckim nie skończyła się. Tuż obok stadionu, na parkingu odbył się festyn i dobroczynna aukcja, na które zaprosił Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny i jego dyrektor p. Danuta Kunicka. Festyn był kolorowym i rozśpiewanym zakończeniem dnia. Bardzo udanym, ponieważ na scenie wystąpiły znane i cenione zespoły muzyczne, a między nimi MILANO, ANKER, HITANO, kabaret KOŃ POLSKI.

Ta niedziela w Górowie Iławeckim z całą pewnością należała do udanych, bo jeszcze i pogoda dopisała.

Bohdan Tchórz

Foto:

– Bartłomiej Matoszko

– Bohdan Tchórz