Strażacy ratowali najmłodszych

Aktualności

P1030953.jak-zmniejszyc-fotke_plW dniu wczorajszym, t. j. 26 września 2014 r. o godzinie 10.00 Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach otrzymało informację, że na piętrze budynku Przedszkola Miejskiego w Górowie Iławeckim wystąpiło intensywne zadymienie.

Do akcji został skierowany zastęp z jednostki OSP w Górowie Iławeckim. Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że w pomieszczeniu gospodarczym na I piętrze budynku znajduje się małe źródło ognia. W bardzo krótkim czasie źródło ognia zostało zlokalizowane i ugaszone.

Na polecenie pani Jolanty Wirboł Dyrektora Przedszkola Miejskiego przed przybyciem strażaków została zarządzona jednocześnie i przeprowadzona zgodnie z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego ewakuacja wszystkich osób znajdujących się w budynku. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Osobami ewakuowanymi byli nasi najmłodsi mili obywatele jak i też personel przedszkola.

To były tylko ćwiczenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami próbną ewakuację powinna przeprowadzić każda instytucja użyteczności publicznej nie rzadziej jak raz na dwa lata. Strażacy po oddymieniu pomieszczeń pokazali sprzęt i zaprezentowali jego działanie przedszkolom co sprawiło im wielką radość i oczywiście zadeklarowali oni, że w przyszłości będą strażakami i będziemy mogli na nich liczyć. Zadanie to Dyrekcja jak i personel przedszkola wykonała wzorowo, co świadczy o bardzo poważnym traktowaniu tematyki bezpieczeństwa pożarowego w tej instytucji.

Adam Ciosek

I Wiceprezes- Naczelnik

OSP Górowo Iławeckie