Strzały pod wiatą

Aktualności

IMG_4853W sobotę 25.10.2014 r. górowska sekcja strzelecka „KAPISZON” zorganizowała zawody strzeleckie z broni pneumatycznej w kategorii kobiet i mężczyzn. Zawody zostały zorganizowane przy pomocy Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gospodarczego Miasta i Gminy Górowo Iławeckie, które ufundowały nagrody dla trzech najlepszych strzelców w każdej kategorii. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwali Marek Maślanik i Jerzy Tatol. Na miejsce zawodów organizatorzy wybrali wiatę ekologiczną przy Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania.

W wyniku przeprowadzonych dwóch serii, ocenianych po 5 strzałów, najlepszą zawodniczką zawodów okazała się Monika Szarłowska, która uzyskała 93 punkty. Na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Bachanowicz z 87 punktami, zaś na trzecim miejscu Magdalena Miniszewska z 71 punktami. Wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął Damian Mauch z 81 punktami. Drugi w zawodach był Marcin Kawiecki, który uzyskał 83 punkty, natomiast pierwsze miejsce zajął Piotr Szarłowski, który uzyskał 91 punktów.

Zawody zostały przeprowadzone w stosunkowo trudnych warunkach atmosferycznych, gdyż temperatura powietrza nie przekraczała 5 stopni. Jednak atmosfera zawodów i rozpalone na wszelki wypadek ognisko spowodowały, że uczestnicy nie narzekali na otaczające ich zimno.

Jerzy Tatol