Turniej o Puchar Burmistrza Ornety

Aktualności

SONY DSCW sobotę 08.11.2014 r. w hali MOSiR Orneta odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Ornety. W turnieju wzięło udział 8 zespołów męskich: z Malborka, Gdańska, Lidzbarka Warmińskiego, „Rol-Gaz” z Ornety, „Drogowiec” i „Pompa” z Braniewa, „Bar Jaga” z Olsztyna, TEAM „Cresovia” Górowo Iławeckie, a w turnieju żeńskim zagrało 6 zespołów: z Bydgoszczy, Braniewa, Stegny, Gdańska, Ornety. Zespoły męskie zostały podzielone na dwie czterozespołowe grupy i rozgrywały mecze w systemie „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.

Drużyna TEAM-u zagrała w turnieju w następującym składzie: Jerzy Tatol, Jacek Kawiecki, Paweł Kawiecki, Patryk Gruźliński, Arkadiusz Truskowski, Jarosław Jurkowski, Kamil Garwacki.

W meczach grupowych zawodnicy TEAM-u CRESOVIA Górowo Iławeckie uzyskali następujące wyniki:

Team Cresovia      – Gdańsk                                 2:0 (22, 20)

Team Cresovia      – „POMPA” Braniewo               2:0 (23, 15)

Team Cresovia      – „DROGOWIEC” Braniewo     2:1 (-20, 23, 9)

W meczu półfinałowym siatkarze z Górowa Iławeckiego spotkali się z drużyną o nazwie „BAR JAGA” z Olsztyna i po 45 minutach gładko ich pokonali 2:0, w setach do 25:15 i 25:16, tym samych po raz drugi z rzędu awansowali do finału turnieju w Ornecie.

W meczu finałowym zawodnikom z Górowa Iławeckiego wyraźnie zabrakło sił i po słabym meczu musieli uznać wyższość siatkarzom z Malborka przegrywając 0:2 w setach 21:25 oraz 19:25 zajmując II miejsce w turnieju.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika TEAM-u Górowo Ił. Otrzymał Arkadiusz Truskowski.

Trzecie miejsce zdobył zespół „DROGOWIEC” Braniewo, który pokonał zespół z Olsztyna 2:1.