Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku

Aktualności

IMG_5345Po rozegraniu przewidzianych regulaminem meczy zdecydowanym zwycięstwem drużyn piłki nożnej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim zakończył się Powiatowy Turniej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku w kategorii U – 12 chłopców i dziewcząt.

Celem rozgrywek jest promowanie piłki nożnej wśród dzieci, zasad fair play, wychowanie przez sport, kształtowanie zdrowego stylu życia i aktywizacja lokalnych środowisk sportowych.

Mecze zostały rozegrane 14 listopada na przyszkolnym „Orliku” SP 2 w Górowie Iław. Wzięły w nim udział trzy reprezentacje ze szkół w Wojciechach, Bisztynku i Górowie Iławeckim. Grały zespoły chłopięce i dziewczęce.

Pomimo listopadowego chłodu wszyscy zawodnicy wykazywali dużą wolę walki i grali z wielkim zaangażowaniem godnym zawodowych graczy. Dali tym samym świadectwo sportowego poświęcenia w grze o zwycięstwo swojej drużyny i szkoły.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Każda z drużyn biorących udział w górowskim turnieju otrzymała od organizatorów puchar oraz dyplom. Wyróżniono indywidualnie bramkarza Szymona Pacewicza (Górowo Iław.) i Aleksandrę Gach (Bisztynek) jako zawodniczkę fair play.

Koordynatorem powiatowym Turnieju z ramienia PZPN już od pięciu lat jest p. Rafał Gajdamowicz, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 2 Górowo Iław.

Bohdan Tchórz