Awans do regionu

Aktualności

IMG_5822Rozegrany w środę 19 listopada na hali sportowej SP 2 w Górowie Iławeckim turniej siatkarski szkół podstawowych „3” Dziewcząt na poziomie rejonu zakończył się zwycięstwem reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 3 z Bartoszyc. Dziewczęta z SP 2 Górowo Iławeckie zajęły drugie miejsce.

Z awansem do regionu pożegnała się reprezentacja kętrzyńskiej Szkoły Podstawowej nr 1, bowiem zgodnie z regulaminem do dalszej części rozgrywek awansują dwie pierwsze drużyny.

O ambicji najmłodszych zawodniczek i dużej woli walki świadczyły rezultaty poszczególnych setów, które nie aż tak bardzo się różniły. Były nawet łzy nieszczęścia przy niewielkiej różnicy punktów. Ale taki jest właśnie sport, ktoś przegrywa, a ktoś wygrywa.

Turniej siatkarski w Górowie Iławeckim był trzecim ważnym sportowym wydarzeniem, które miało miejsce w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Wcześniej bowiem właśnie tutaj rozegrano eliminacje do turnieju „Z podwórka na stadion” w dwóch kategoriach na poziomie szkół podstawowych.

Powyższe wydarzenia świadczą o dużych ambicjach lokalnej społeczności, gdzie sportu się nie marginalizuje, a wręcz przeciwnie.

Bohdan Tchórz