Poświęcamy Marcelinie

Aktualności

DSCF3589Sobotni wieczór mieszkańcy Górowa Iławeckiego i okolic mogli spędzić w różny sposób. Można było, na przykład, tradycyjnie zasiąść przed telewizorem z jakimś napojem pod ręką, można było z kolegami odwiedzić jakiś bar, ale można było też pójść na koncert charytatywny Na Rzecz Marceliny Czerniewskiej. Cel szczytny, więc i na koncercie pojawiło się, ostrożnie licząc, ponad dwieście osób.

Wszyscy, którzy w sobotę 22 listopada pojawili się w górowskim Domu Kultury mogli posłuchać śpiewu i pobawić się przy muzyce znanych i lubianych w regionie zespołów. Na scenie wystąpili: BABSZTYL (Olsztyn), Marcin Kaszubat (Górowo Iławeckie), SPECTRUM (Kandyty), THE UKRAINIAN FOLK (Górowo Iławeckie), ROMANCA (Olsztyn), ANKER (Górowo Iławeckie).

Prócz słuchania muzyki publiczność mogła licytować przedmioty artystyczne wykonane przez uczestników BARKI oraz podarowane przez ZK Kamińsk. Można także było wylicytywać pięć płyt z autografami zespołu ENEJ, piłkę podpisaną przez Zbigniewa Bońka, koszulki z autografami drużyn siatkarskich Lotosu Trefla Gdańsk i Muszynianki Muszyna oraz koszulkę sprintera Karola Zalewskiego. Chętnych nie brakowało. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się też koszulka meczowa CRESOVII Górowo Iławeckie podpisana przez wszystkich zawodników drużyny.

Z praktyczą inicjatywą wystąpiło kandyckie Koło Gospodyń Wiejskich. Otóż spragnieni i zgłodniali mogli skorzystać z kulinarnych atrakcji przygotowanych przez miłe panie.

Po podliczeniu wpływów z datków i licytacji, okazało się, że dochód z całości wyniósł ponad 11 000 zł.

Organizatorami koncertu i licytacji byli: Zespół Szkół w Górowie Iławeckim na czele z p. dyr. Elżbietą Gottuk i p. dyr. Edytą Kanclerz–Szulc, Marcin Kaszubat, Miron Maciopa, Stowarzyszenie Obywatelskie „Nasza Wieś – Nasza przyszłość” w Kandytach, Rada Rodziców w Zespole Szkół w Górowie Iławeckim na czele z przewodniczącym Rady p. Janem Ruszczykiem, Stowarzyszenie „Górowska Mała Ojczyzna„ na czele z prezesem p. Grzegorzem Błockim.

Inicjatywę sponsorowali:

 1. Zakład Karny w Kamińsku
 2. Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem”
 3. Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej – Dorota Kanclerz
 4. Marek i Danuta Maluchnikowie
 5. Zakład fotograficzny – Alina Rumbuć
 6. Usługi budowlane – Karol Szulc
 7. Koło Gospodyń Wiejskich w Kandytach
 8. Restauracja Róża Wiatrów – Monika Błocka
 9. Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gospodarczego Miasta i Gminy Górowo Iław. – Janusz Kloc
 10. Prezes Stowarzyszenia Górowska Mała Ojczyzna – Grzegorz Błocki
 11. Gastronomia „Bajka”
 12. Joanna i Marek Kierulowie
 13. Zespół „Enej”
 14. Goniec Bartoszycki
 15. Extra Gazeta
 16. Barbara Gonera
 17. Zakład Usług Fryzjerskich – Elżbieta Kuźniak
 18. Wojciech Maluchnik
 19. Lubomira Berka
 20. Heidi Ditte Vanhaverbeke
 21. Marieta Zakrzewska

foto – Bartłomiej Matoszko

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz